Vaterpolisti Srbije pobedili su reprezentaciju Crne Gore rezultatom 14:6 i plasirali se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju sa treće pozicije. Među osam najboljih ih očekuje duel protiv Italije.

Selekcija Crne Gore će igrati protiv Grčke.

Odličan početak „Delfina“. Nikola Dedović je u kontri pogodio za prednost jednog gola. Potom je Crna Gora imala igrača više i nije iskoristila napad, a onda je Filip Filipović bio precizan iz penala. Sa peterca je ubrzo precizan bio i Dušan Mandić za 3-0.

Odlično su igrali srpski vaterpolisti. Do kraja prve deonice, pogodili su ponovo Dedović i Duško Pijetlović je prvo doneo takvu situaciju.

Crna Gora se upisala u tek na isteku prve deonice – 6-1.

U drugih osam minuta – nastavak dominantne igre. Filipović sa peterca stiže do drugog gola. Aleksandar Ivović smanjuje na 7-2, ali Đorđe Lazić lepim golom održava veliku prednost „Delfina“. Selektor Crne Gore Vlada Gojković bio je prinuđen da traži minut odmora.

Treća deonica započeta je golom novog igrača Partizana Milana Aleksića, dok je odličan na golu bio Branislav Mitrović.

Nikola Jakšić se izborio za novi peterac, koji je uspešno realizovan.

Aleksa Ukropina dao je prvi gol iz igre za Crnogorce na polovini treće deonice. Filipović je zatim isključen na 20 sekundi, ali srpska odbrana nije popustila.

Na drugo strani, Lazićev pokušaj loba nije uspeo, ali je Duško Pjetlović je bio na pravom mestu u pravo vreme da zakuca loptu u mrežu.

Do kraja deonice dosuđen je treći peterac za Crnu Goru. Ivović je bio precizan, ali je Srbija u poslednjih osam minuta igre ušla sa sedam golova prednosti – 11-4.

I poslednju četvrtinu su bolje otvorili „Delfini“. Stefan Mitrović je bio dovoljno snalažljliv i iz okret lobovao golmana Crne Gore. Novi peterac za Srbiju iskoristio je Filipović i Srbija je u poslednja četiri minuta igre ušla sa prednošću 13-5.

Dušan Matković je bio siguran za Crnu Goru u trenutku kada je Jakšić zaradio isključenje na 20 sekundi.

Gol je pred kraj meča postigao i Ivović, najefikasniji pojedinac u redovima Crne Gore, prekasno za bilo kakav preokret. Odlično su ga čuvali srpski reprezentativci.

U poslednjoj sekundi gol je postigao i Sava Ranđelović.