Fudbaleri Crvene zvezde večeras su na stadionu Rajko Mitić upisali svoj prvi bod u najelitnijem evropskom takmičenju, odigravši 2:2 sa ekipom Jang Bojsa. Strelci u domaćoj ekipi bili su Šerif Endiaje i Osman Bukari, dok su kod gostiju pogađali Filip Ugrinić i Sedrik Iten.

Prvu značajniju priliku crveno-beli imali su već u 6. minutu kada je Šerif Endiaje umalo postigo gol. Bila je to akcija Bukarija i Hvanga, lopta je došla do Senegalca, koji je bio okrenut leđima, dobro šutirao petom dobro, međutim, golman gostiju Antoni Raćiopi je uspeo da interveniše.

Posle uvodnog pritiska crveno-belih, Jang Bojs je izjednačio odnos snaga na terenu, ali velikih uzbuđenja na terenu nije bilo sve do 27. minuta. Tada je udarac sa dvadesetak metara oprobao Garsija, ali je golman domaće ekipe Omri Glazer uspeo da odbrani.

A ono što Endiajeu nije pošlo za nogom u 6. minutu, uspeo je da uradi pola sata kasnije. Dragović je poslao dugu loptu ka Bukariju, koji je izbegao ofsajd poziciju, utrčao u šesnaesterac Švajcaraca, zalomio na stranu i uputio oštru loptu, Endiaje je bio na pravom mestu i prosledio je u mrežu. U prvom trenutku pomoćni sudija podigao je zastavicu signalizirajući ofsajd. Međutim, posle par minuta VAR provere škotski arbitar pokazao je na centar.

Domaći tim je u samom finišu prvog poluvremena još jednom zatresao mrežu Jang Bojsa, ali je taj gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao Bukari. Na drugoj strani je zapretio Filip Ugrinić, ali je Glazer ponovo izašao kao pobednik.

Iako je Zvezda na poluvreme otišla s vođstvom, samo tri minuta kasnije Jang Bojs je uspeo da poravna rezultat. Monteiro je odlično proigrao Filipa Ugrinića, a fudbaler srpskog porekla matirao odbranu Zvezde za 1:1.

Hladan tuš igračima i navijačima Crvene zvezde priredio je Iten kojie je u 61. minutu bio precizan sa jedanaest metara. Prethodno je lopta pogodila Điku u ruku i škotski arbitar je nakon poziva iz VAR sobe pogledao sporni trenutak i pokazao na belu tačku.

Konačan rezultat postavio je Osman Bukari u 88. minutu golom iz mrtvog ugla, a malo je falilo pa da Zvezda na krilima fantastičnog Aleksandra Kataia potpuno preokrene rezultat i upiše sva tri boda.

U isto vreme u Lajpcigu šampion Evrope Mančester Siti uspeo je da pobedi domaći tim sa 3:1.

U trećem kolu 25. oktobra Zvezda će gostovati u Lajpcigu, a Mančester Siti u Bernu.