Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom je započela kvalifikacije za EURO 2024 u Nemačkoj. Najbolji srpski fudbaleri bili su bolji od selekcija Litvanije.

Utakmica na stadionu Rajko Mitić“ završena je rezultatom 2:0.

Izabranici Dragan Stojkovića opravdali su ulogu favorita i osvojili startna tri boda protiv najslabije rangiranog protivnika u Grupi G.

Od prvog minuta Orlovi su preuzeli kontrolu na terenu i poveli u 16. minutu: Prvi gol u kvalifikacijama postigao je kapiten Dušan Tadić. Prethodno je Grujić počeo akciju, Mitrović je dodao loptu na levu stranu, gde je utrčavao Kostić i vratio ka Tadiću, kapiten je rutinski smestio u mrežu gostiju – 1:0!

Bio je to Tadićev 21. gol u dresu Srbije u 95. utakmici. Stigao je četvrtog mesta večite liste po broju odigranih utakmica.

Mogli su srpski fudbaleri do još nekog gola u prvom poluvremenu, najbliži su bili u 34. minutu kada je posle šuta Živkovića, loptu Grujić efektno petom prosledio do stative.

Gosti su na početku drugog poluvremena zapretili prvim šutom u okvir gola, ali je samo dva minuta kasnije na semaforu stajalo 2:0: kapiten Dušan Tadić je posle gola upisao u asistenciju, odlično je proigrao imenjaka Vlahovića, koji je efektno poslao loptu pod prečku gola Litvanije.

Ovaj meč pamtiće i Lazar Samardžić. U 72. minutu je debitovao u dresu Srbije.

Na tribinama je bilo oko 20.000 gledalaca.

Srbija u drugom kolu u ponedeljak gostuje u Podgorici selekciji Crne Gore, koja je u prvom kolu iznenadila Krstajićevu Bugarsku u gostima i slavila sa 1:0.