Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Italiju rezultatom 92:77 u drugoj rundi Mundobasketa.

Azuri su tokom najvećeg dela prve četvrtine držali priključak sa izabranicima Aleksandra Đorđevića, ali se posle 14 minuta igre Srbija odvojila na dvocifrenu razliku koja je bila ugrožena samo u kratkom periodu tokom treće deonice.

Pred kraj utakmice došlo je i do bespotrebnih tenzija na terenu – pokoškali su se Daniel Heke i Nikola Jokić, ali je u rezultatskom smislu utakmica rešena već početkom četvrte deonice.

Italijanski koš je izrešetao Bogdan Bogdanović sa 31 poenom, a ispratili su ga Nikola Jokić sa 15, Raduljica sa 12 i Jović sa 11 poena.

Veoma koristan bio je i Nemanja Bjelica koji je podelio 9 asistencija i uhvatio 7 skokova.

U timu Italije istakao se Danilo Galinari sa 24 poena.

Sa jedne strane šuterski su raspoloženi Bogdanović i Jović, dok su sa druge strane odgovorili Heket i Belineli dalekometnim pogocima.

Spomenuti momenti neizvesnosti u trećoj četvrtini došli su kao posledica odličnog početka drugog poluvremena Italijana. Azuri su odlično počeli treću deonicu i za nešto manje od četiri minuta bili u prilici da potpuno preokrenu rezultat. Ipak, Galinari je promašio trojku, za razliku od prethodna dva šuta kojima je inicirao seriju Azura.

Nakon toga, Srbija je vratila dvocifrenu razliku i mirno meč privela kraju.

„Orlovi“ i Azuri su i zvanično obezbedili prolazak u drugu fazu takmičenja, gde će igrati u grupi sa Portorikom i Španijom.