Košarkaši Srbije pobedili su reprezentaciju Češke u drugom kolu Eurobasketa, rezultatom 81:68.

U utakmici odigranoj u Pragu od kraja prve četvrtine nije bilo dileme ko će na kraju odneti pobedu, iako su Česi konstantno pretili, ali nisu uspevali da smanje prednost Srbije na manje od osam poena.

Prva deonica završena je rezultatom 20:15 za Orlove, a veći deo prve četvrtine odigrala je Pešićeva prva petorka. Po ulasku igrača sa klupe kao da se otvorio ventil i Srbija je pregazila domaćina. Razlika je odlazila i do 22 poena, a selektor je mogao da bude zadovoljan doprinosom svih igrača.

Sredinom treće deonice, kao da su igrači Srbije već arhivirali Češku, pa je razlika počela da se topi.

Kako je razlika padala, tako je Pešić na parket vraćao jednog po jednog igrača iz prve petorke, da bi na kraju pet igrača koji su počeli meč utakmicu mirno priveli kraju.

Najbolji u timu Srbije bio je Nikola Jokić koji je ubacio 18 poena, uhvatio 11 skokova i podelio 5 asistencija.

Dvocifreni su bili i Marinković, Micić i Kalinić, a navijače Srbije bi mogla da raduje šuterska forma Vanje Marinkovića koji je posle pet trojki Holandiji, protiv mnogo čvršće i zahtevnije odbrane ubacio tri trojke iz pet pokušaja.

Gudurić je nakon utakmice poručio da će ekipa biti fokusirana na to da otkrije uzroke pada u drugom poluvremenu, ali da i individualn i timski svi rade na podizanju forme.

Srbija ima dan pauze, pa igra u ponedeljak protiv Finske.