(Beta) – Srpska stonoteniska reprezentacija povela je danas protiv Brazila sa 1:0, u prvom kolu ekipnog takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srbija je povela pobedom u dublu, nakon što su Marko Jevtović i Pete Žolt bili bolji od Gustava Cuboija i Vitora Išija sa 3:1 (11:7, 11:9, 8:11, 11:8). Stekli su tri meč lopte Žolt Pete i Marko Jevtović, iskoristili su drugu.

Dimitrije Levajac je potom izgubio u odlučujućem setu od Kalderana – 5:11, pa su Brazilci izjednačili na 1-1 u duelu sa Srbijom.

U narednom meču, Marko Jevtović je vodio sa 2:0 u setovima, Brazilac Gustavo Cuboi je izjednačio, ali je srpski stonoteniser smogao snage u odlučujućem i došao do trijumfa 3:2 (11:8, 11:8, 8:11, 5:11, 15:13).

Vodila se velika borba u petom setu, imao je Brazilac četiri meč lopte, ali se Jevtović odbranio. Uspeo je da preokrene, hrabro je napao protivnika i upisao jako važnu pobedu za Srbiju, koja vodi sa 2:1.

Stonoteniseri Brazila izjednačili su danas protiv Srbije na 2:2, pošto je Ugo Kalderano pobedio Petea sa 3:2, u prvom kolu ekipnog takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Kalderano je pobedio sa 11:9, 11:4, 9:11, 9:11, 11:8.

Vitor Išij je potom bez izgubljenog seta savladao Dimitrija Levajca – 3:0 (11.6, 11:6, 14:12) i Brazil je naposltku pobedio sa 3:2.