(Beta) – Košarkaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su večeras u Berlinu poraženi od Italije sa 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28).

Utakmica je rešena početkom poslednje četvrtine kada je Italija serijom od 16:2 stigla do 12 poeni prednosti.

Najbolji kod Srbije bio je Nikola Jokić sa 32 poena i 11 skokova, a pratio ga je Vasilije Micić sa 16 poena i osam asistencija.

Italiju su do pobede predvodili Marko Spisu sa 22 poena i Nikolo Meli sa 21 poenom, dok je Simone Fontekio zabeležio 19, a Ahile Polonara 16 poena.

Naša selekcija je bolje ušla u meč, i polovinom prve četvrtine serijom 12:0 stigla do dvocifrene prednosti. Italijani su do kraja četvrtine uspeli da se konsoliduju i smanje zaostatak na osam poena.

U drugoj četvrtini, Srbija je održavala prednost zahvaljujući raspoloženom Jokiću. U četvrtom minutu druge deonice trojkom Marka Jagodić-Kuridže Srbija je stigla do maksimalnih 12 poena prednosti.

Italija se ponovo vratila u utakmicu vezanim tojkama Melija i Fontekija. Odličnim šutem za tri poena Italija je uspela u potpunosti vrati u meč, i smanji razliku na samo tri poena 48:45. Micić je trojkom u poslednjem napadu postavio konačan rezultat na poluvremenu 51:45.

Najbolji kod Srbije u prvom delu bio je Nikola Jokić sa 19 poena i sedam skokova, dok je Vasilije Micić zabeležio 11 poena i četiri aststencije. Kod Italije su se izdvojili Simone Fontekio i Nikolo Meli sa po 13 poena.

U nastavku igre Srbija je trojkama Jokića i Kalinića stigla do dvocifrene prednosti, ali je brzo dozvolila Italijanima da se ponovo vrate u meć i smanje prednost na četiri poena. Do kraja treće četvrtine Italija je nastavila sa odličnim šutem za tri poena, pa je sa tri vezane trojke Spisu uspela da povede sa 66:63.

Srbija je četvrtinu završila serijom 5:0, i na poslednju pauzu otišla sa dva poena prednosti 68:66.

Spisu je u poslednjoj deonici nastavio gde je stao u trećoj četvrtini i sa dve vezane trojke ponovo doneo prednost Italiji. Srbija je za prvih pet minuta postigla samo dva poena i dozvolila Italijanima da serijom 16:2 stignu do maksimalnih plus 12.

Italija je sigurnom igrom uspela da sačuva prednost do kraja meča i izbori plasman u četvrtfinale.

Italija će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske.