(Beta) – Fudbaleri Sevilje osvojili su sinoć titulu u Ligi Evropa, sedmu u istoriji kluba, pošto su u finalu u Budimpešti posle penala pobedili ekipu Rome sa 5:2.

Posle regularnih 90. minuta i produžetaka rezultat na „Puškaš areni“ bio je 1:1. Roma je povela u 35. minutu pogotkom Paula Dibale, a Sevilja je izjednačila autogolom Đanluke Mančinija u 55. minutu.

U penal seriji, svi izvođači za Sevilju su bili precizni, a šutirali su Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gonsalo Montijel.

Na drugoj strani, precizan je bio samo prvi izvođač Brajan Kristante. Nakon toga je Bono odbranio penal Đanluki Mančiniju, dok je Rožer Ibanjes pogodio stativu.

Ovom pobedom, Sevilja je osigurala mesto u Ligi šampiona naredne sezone.

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Roma u 12. minutu kada je Spinacola šutirao sa desetak minuta, ali je golman Sevilje dobro intervenisao.

Italijanski tim je poveo u 35. minutu. Sve je počelo nakon što je Mančini iskoristio grešku rivala i sa sredine terena poslao loptu u prostor za Dibalu koji je ušao u kazneni prostor i bez velikih problema pogodio za 1:0 i veliko slavlje italijanskog tima.

U samom finišu prvog poluvremena Sevilja je imala veliku šansu kada je Ivan Rakitić sjajno šutirao sa dvadesetak metara, ali je pogodio samo stativu.

Španski tim je na startu drugog poluvremena bio ofanzivniji i to se isplatilo posle deset minuta igre. Oštru loptu sa desne strane nespretno je zahvatio Mančini i poslao je u svoju mrežu.

Do narednog uzbuđenja čekalo se do 75. minuta kada je sudija Entoni Tejlor najpre pokazao na penal za Sevilju posle duela Ibanjesa i Okamposa, ali je nakon VAR provere promenio odluku.

Najbliži golu do kraja meča bio je Beloti u 84. minutu, ali se rezultat nije promenio pa je meč otišao u produžetke.

U dodatnih pola sata igre nijedna ekipa nije želela previše da rizikuje, a najbolju šansu nije iskoristio Smoling kada je u desetom minutu nadoknade drugog produžetka pogodio prečku.

Usledili su jedanaesterci u kojima su igrači Sevilje bili nepogrešivi. Pogađali su redom Okampos, Lamela, Rakitić i na kraju Montijel. Šut Argentinca je Rui Patrisio najpre odbranio, ali je penal ponovljen pošto zbog kretanja golmana Rome i tu drugu šansu je Montijel iskoristio za veliko slavlje španskog tima.