Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Ukrajinom 2:2 u poslednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. To nije bilo dovoljno Orlovima za direktan plasman, mada nas ni pobeda ne bi vodila dalje, pošto je u drugom meču naše grupe Portugalija teže no što se očekivalo savladala Luksembrug sa 2:0.

Srbija je imala 2:1 do poslednjih trenutaka utakmice, ali rezervista Artem Besedin je u nadoknadi pogodio za izjednačenje.

Orlovi su poveli već u devetom minutu, golom Dušana Tadića iz penala. Izjednačenje Ukrajincima doneo je Jaremčuk u 33. minutu, što znači da srpska odbrana ni ovog puta nije uspela da ostane nesavladana.

Za novo vođstvo Srbije precizan je bio Aleksandar Mitrović, koga je sjajno uposlio Tadić u 56. minutu. Napadač Fulama je postigao 34. gol u nacionalnom dresu.

U trećem minutu sudijske nadoknade Besedin je pogodio za konačnih 2:2, a u asistente se upisao Jarmolenko.

Srbija će u martu igrati polufinale baraža u koji smo stigli zahvaljujući Ligi nacija. Najverovatniji protivnik je Norveška, u gostima.