Fudbaleri Real Madrida osvojili su Ligu šampiona četrnaesti put u svojoj istoriji pobedom nad ekipom Liverpula rezultatom 1:0.

Jedini strelac na meču bio je brazilski fudbaler Vinisijus koji je u 59. minutu odlično ispratio pas Valverdea i plasirao loptu u mrežu pored Alisona.

Sve pre i posle gola mirisalo je na spektakl i ludilo kakvo može da priredi finale najjačeg klupskog fudbalskog takmičenja na svetu.

Liverpul je dominirao, imao više opasnih napada, stativu i nekoliko izglednih prilika koje je zaustavio Kurtoa. Real je strpljivo čekao svoju šansu iz kontru.

Tako je bilo i pred kraj prvog poluvremena kada je Karim Benzema ugurao loptu u gol, ali je prethodno bio u blagom ofsajdu o čemu se nekoliko minuta većalo i u VAR sobi.

Pokušao je Klop nakon primljenog gola da razmrda ekipu. Salah i Mane su zamenili pozicije, Firmino je uneo dodatnu opciju u napadu, Keita je zamenio Hendersona, ali je Kurtoa praktično začarao mrežu.

Nisu uspeli Salah, Firmino, Arnold…

Pred nadoknadu vremena i štoperi Liverpula su krenuli napred ostavljajući dosta prostora za kontre ekipe Karla Anćelotija, koji je tek pred kraj utakmice rešio da menja startnih jedanaest.

Tako je u nadoknadi vremena Sebaljos imao šansu da pogodi za 2-0, ali se spetljao u završnici.

Naposletku, to nije zasmetalo da Real ipak pobedi i nakon četiri godine ponovo prigrli trofej. Prethodni put kada su to uradili protivnik je takođe bio Liverpul.

Utakmica je kasnila više od 35 minuta zbog toga što mnogobrojni navijači Liverpula nisu uspeli da uđu na stadion. Igrači su dva puta izlazili na zagrevanje.

Na snimcima na društvenim mrežama se može videti da su kapije stadiona bile zaključane, te da pojedini navijači čak ni sa ulaznicama nisu mogli da prođu kroz masu i dođu do svojih mesta.

Policija je tom prilikom koristila suzavac kako bi rasterala navijače, a može se videti i da su pojedini preskakali ogradu kako bi se domogli tribina.