Nakon što je u prvom kolu u Mivtačim areni Partizan pregažen od Makabija iz Tel Aviva (rezultat od 96:81, onako na prvu, možda baš i ne govori u prilog tome, ali ko god je gledao utakmicu zna koliko je ponos Izraela bio predominantan u svakom segmentu igre i koliko Partizan zaista jeste bio pregažen), usledila je reakcija. Košarkaši Partizana tako su večeras u Vilerbanu , savladavši ekipu Asvela 88:62, došli do prve ovosezonske pobede u Evroligi.

Igrači Željka Obradovića uspeli su da se defanzivno konsoliduju u odnosu na utakmicu prvog kola, što je na drugoj strani terena otvorilo dosta prostora za brze kontranapde i lake poene. Upravo jednim tako lakim je utakmica i otvorena; nakon promašaja igrača Asvela, Džejms Naneli poentirao je polaganjem i Partizanu doneo prvu prednost. Tokom čitave prve četvrtine košarkaši beogradskog tima igrali su odličnu odbranu, pa su gosti zahvaljujući pre svega brzim rukama Kevina Pantera i defanzivnoj pronicljivosti Alena Smajlagića i Pi Džej Doužera na pauzu otišli s četiri poena prednosti (13:17), iako se zbog nekoliko iscurelih trojki stekao utisak da je ona možda trebalo da bude i veća.

A ako je Partizan u prvoj četvrtini i delovao pomalo napadački smušeno i nesigurno, početak druge deonice odagnao je svaku sumnju. Brzom serijom od 6-0 (od toga je Pi Džej Doužer postigao četiri poena) Partizan je otišao na plus deset, i upravo taj trenutak može se smatrati prekretnicom meča. Pokušavao je Asvel još u nekoliko navrata da do kraja prvog poluvremena na pogon Majka Skota i Timotea Luvalua uhvati značajniji rezultatski priključak, ali su se Danilo Anđušić i Frenk Kaminski postarali da do toga ne dođe. Tako su crno-beli odličnom timskom igrom i selekcijom poena (sivh igrači kojima je trener Obradović dao šansu osim Smajlagića su se upisali na listu strelaca), ali i potpunim zaključavanjem glavnog kreatora igre Nandoa de Koloa i bivšeg kapitena Lovernja, na poluvreme otišli sa 14 poena prednosti.

A onda je u trećoj četvrtini Partizan ubacio u petu brzinu. Istina, bilo je nekoliko defanzivnih propusta (na primer Panterova faul nad Džeksonom na šutu za tri poena), ali su Smajlagić, Naneli i Lidej onda zaigrali kao pomahnitali; postizali su poene pod faulom, lovili ofanzivne skokove, igrali sjajnu odbranu (naročito Smajlagić) i kažnjavali svaki Asvelov defanzivni propust i grešku u rotaciji. te je Partizan već u relativno ranoj fazi utakmice (na oko 3 minuta do kraja treće četvrtine) došao i do vođstva od 30 poena. Sve je već bilo jasno.

U poslednjoj četvrtini (opet ta četvrta četvrtina!), došlo je do blagog pada koncentracije u Partizanovoj igri, pa se Asvel tako u jednom trenutku prišunjao na 20 poena zaostatka. Međutim, košarkaši Željka Obradovića nisu se dali iznenaditi, pa su, pritegnuvši malo odbranu i primirivši napade, utakmicu rutinski priveli kraju. Pored Partizanove raznovrsnosti u napadu i neuporedivo bolje defanzive nego što je to bio slučaj u Tel Avivu, najveći utisak ostavila su neprepoznatiljvo bleda izdanja Nandoa de Koloa i Žofrija Lovernja, koji je pored Smajlagića i Kaminskog delovao kao prvak u školskom dvorištu.

Najefikasniji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 17 i Džejms Naneli sa 13 poena, a pratili su ih i Alen Smajlagić sa 12 poena i 4 skokova, kao i kapiten Kevin Panter koji je postigao 11. U redovima domaće ekipe najviše poena prikupili su Džekson (16) i Luvalu (10). Ono što je posebno upalo u oči bio je užasan šut za tri poena, kako Partizana (5/27), tako i Asvela (4/19), ali i samo jedan promašaj sa linije penala na čitavoj utakmici (Partizan 12/12, Asvel 20/21).

U narednom kolu Partizan će odigrati prvu evroligašku utakmicu pred domaćom publikom ove sezone, a ekipa Barselone biće prva koja će kročiti u pakao crno-bele Štark arene. S druge strane, Asvel će, nakon početna dva poraza od beogradskih večitih rivala, u goste Efesu.