Proglašene nagrade 49. Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije

0

Svi filmovi dostupni besplatno putem sajta filmskarevija.com

49. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije održana je po prvi put online (zbog epidemije) i pod sloganom prve revije iz davne 1961. godine: „Bolje da se deca igraju filmom nego film decom“. Stručni žiri u sastavu: Gradimir Stojković, pisac, Zoran Stefanović, pisac, Strahinja Savić, reditelj, Snežana Trstenjak, reditelj i animator i dr Marko Stojanović, etnolog proglasili su nagrađene mlade filmske autore od 7 do 19 godina.

U kategoriji dece do 15 godine nagrade su osvojili sledeći filmovi:

Grand prix – filmu Iz Vranja s ljubavlju, grupa autora, Vranje

Prva nagrada – filmu Gde je meda? Lazara Bačkonje, Pančevo

Druga nagrada – filmu Igra koja boli, grupa autora, Lozovik

Treća nagrada  – filmu Detlić, grupa autora, Niš

Za najbolju ideju – Anji Ašković za film Ma jok, Obrenovac

Za najbolji scenario – grupi autora, za film Kad san postane java, Lozovik

Za najbolju kameru – Stefanu Grujiću i Luki Vojvodiću za film Izlazak, Obrenovac

Za najbolju montažu – Nađi Mitrović, za film Jedva čekam sutra, Beograd

Za najbolji zbuk – grupi autora, za film Nešto glupo i brzo, Jagodina

Za najbolju režiju – Nori Abci i Lani Stojadinov, za film Kamera oko, Pančevo

Za najuspešnijeg mentora nagrađen je – Predrag Vukosavljević, OŠ “Posavski partizani”, Obrenovac

Za najuspešniju produkciju – Nađi Mitrović, samostalnom autoru, Beograd

Nagrada Etnografskog muzeja u Beogradu – Jakovu Popovu za film Novi Sad dečja prestonica kulture 2, Sremski Karlovci

Nagrada Etnološko-antropološkog društva Srbije – Danilu Ćurčiji za film Jaja, Vranje 

U kategoriji mladih od 15 do 19 godina nagrade su osvojili sledeći filmovi i autori:

Grand prix – filmu Sama Isidore Lazić, Beograd

Prva nagrada – filmu Prijatno Miljane Miljković, Pančevo

Druga nagrada – filmu Čovek koji je krenuo na mesec, Dušana Cvijetića, Pančevo

Treća nagrada  – filmu Malo kasnimo, Jovane Milovanović, Kragujevac

Za najbolju ideju – Petru Bačkonji za film Dolina dinosaurusa, Pančevo

Za najbolji scenario – Ani Ćulum za film Iza scene, Beograd

Za najbolju kameru – Ani Ćulum za film Prepušten talasima, Beograd

Za najbolju montažu – Jošuji Hegedešu za film Začarano drvo, Senta

Za najbolji zbuk – Ljubici Petković za film Leti, Fiki, leti, Kragujevac

Za najbolju režiju – Bojani Džantovskoj i Nataliji Stojoskoj, za film Princeze u akciji, Pančevo

Za najuspešnijeg mentora – Nenadu Nešoviću, FRKAFilmska radionica Kragujevac

Za najuspešniju produkciju – Kulturni centar Baraka, Beograd

Nagrada Etnografskog muzeja u Beogradu – Nataliji Stojoskoj i Bojani Džantovskoj za film Legenda o Devojačkom bunaru, Pančevo

Nagrada Etnološko-antropološkog društva Srbije – Jakovu Popovu za film Mi živimo u Sremskim karlovcima, Sremski Karlovci

Kako Revija nije komercijalnog karaktera i organizuje se u cilju predstavljanja, popularisanja, afirmisanja i unapređenja filmskog stvaralaštva najmlađih filmskih stvaralaca, sve filmove publika je imala prilike da pogleda besplatno putem sajta filmskarevija.com sva četiri festivalska  dana, dok će filmovi biti dostupni još sutra 30.6. za gledanje putem sajta. Organizator Revije je Centar amaterskog filma.

POSTAVI KOMENTAR

Unesite komentar
Unesite ime