Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 70:67, u meču koji je obeležio prekid minut pre kraja utakmice, pri rezultatu 68-65, nakon što su sudije napustile teren zbog toga ubacivanja predmeta na teren.

Dvadeset minuta kasnije su i igrači oba tima takođe napustili teren u hali „Aleksandar Nikolić“, a utakmica se nakon više od pola sata prekida nastavila nakon što je ispražnjen deo tribina ispod koša na koji je u drugom poluvremenu napadala Zvezda.

Takođe, utakmica je i ranije u toku utakmice u više navrata prekidana zbog ubacivanja predmeta na teren, a navijačima crno-belih obratio se i trener Partizana Željko Obradović sa molbom da ne ubacuju predmete na parket.

Zvezda vodi u finalnoj seriji ABA lige sa 2:1. Finale se igra na tri pobede, a i u sledećem meču domaćin je ekipa Partizana.