Košarkaši Toronto Reptorsa izgubili su sinoć od Los Anđeles Lejkersa rezultatom 132:131, a Darko Rajaković, srpski stručnjak koji se nalazi na čelu kanadske NBA ekipe na konferenciji za štampu održanoj posle utakmice nije krio nezadovoljstvo. Iako je „nezadovoljstvo“ možda i preblaga reč.

Rajakovićevi Reptorsi zabeležili su 22. poraz u sezoni i trenutno se nalaze na 11. poziciji u Istočnoj konferenciji, a kao glavni razlog poraza njegove ekipe srpski košarkaški stručnjak istakao je činjenicu da sudiji Lejkersima u poslednjoj četvrtini sudile čak 23 slobodna bacanja.

„Ovo je sramota! Sramota za sudije i da liga ovako nešto dozvoli… Oni su u četvrtoj četvrtini imali 23 slobodna bacanja, a mi dva. Kako da igramo ovako? Poštujem sve zvezde koje Lejkersi imaju u timu, ali i mi imamo svoje zvezde. Kako je moguće da Skoti Barns koji je kalibar i koji uvek probija i pokušava da dođe do obruča bez flopinga i bez iznuđivanja faula, kako to da on dobije dva slobodna bacanja za čitav meč? Kako je to moguće, kako ćeš mi to objasniti? Ako Lejkersi treba da pobede dajte im pobedu, nećemo ni da dođemo. Ovo nije prvi put Barns će biti Ol-star, zaštitno lice lige. Ovo je kompletno sranje!“, vikao je Rajaković i udarao o sto.