Niz medalja se nastavio. Ne samo što se tiče nastupa srpskih odbojkašica na velikim takmičenjima – od srebra na prošlim OI u Riju, preko dva evropska i jednog svetskog zlata kojima je sada pridodata olimpijska bronza – nego i što se tiče srpskog olimpijskog tima.

Srbija je na OI u Tokiju ovojila 9. medalju, odbojkašice su ubedljivo slavile protiv Južne Koreje – 3:0 (25:18, 25:15, 25:15).

Ekspresno je reprezentacija Srbije opravdala ulogu favorita.

Bošković je meč završila sa 33 poena, osam poena je osvojila Mina Popović, Milena Rašić šest, Bjanka Buša poen manje, a Maja Ognjenović četiri poena. U timu Južne Koreje najbolja je bila Kim Jon-Kung sa 11 poena.

Rezultat je u prvom setu bio na klackalici sve do finiša tog dela igre kada je na servis liniju stala Bošković. Od 18:17 Srbija je brzo stigla do 23:17, a tačku na prvi set, praktično i na meč, stavio je blok Srbije za 25:18.

U naredna dva seta je apsolutno sve funkcionisalo u igri Srbije, koja ni u jednom momentu nije dozvolila Koreji da se vrati u meč.

Početak drugog seta doneo je prednost Srbije od 3:1 i 6:3, pa 13:6 posle serije od 5:0. Srbija je u nastavku vodila sa 17:10, 19:11 i 22:14, a na kraju je bilo 25:15 za prednost od 2:0 u setovima.

Koreja je na početku trećeg seta imala prednost od 4:1, ali je Srbija posle tri asa Bošković povela sa 8:5 i tako najavila veliku pobedu. Vodila je Srbija zatim sa 14:7, pa 19:11 i 22:13, a set je rešila u svoju korist sa 25:15.

Imajući u vidu visoku lestvicu koju su sebi postavile prethodnih godina, ostaće i sećanje na loš dan protiv SAD u polufinalu, baš kao što je ostalo sećanje iz Rija na polufinale protiv istog protivnika koje je dobijeno na jednu loptu u petom setu. To je sport, to je odbojka.

Odbojkašice su 2015. godine uzele bronzu na Evropskom prvenstvu, srebro na OI (2016), zlato na EP (2017), zlato na SP (2018), zlato na EP (2019)u bronzu na OI (2021). Šansu da nastave niz medalja imaju već za deset dana, kada će započeti učešće na šampionatu Starog kontinenta u Beogradu.