Odbojkašice Srbije pobedile su velike rivalke iz Italije, rezultatom 3:1, u polufinalu Evropskog prvenstva.

Srbija je relativno lako osvojila prva dva seta, iako rezultat to ne pokazuje (25:22, 25:21…), da bi se Italijanke u trećem setu „održale na površini“ (21:25).

Ipak, izabranice Zorana Terzića su u četvrtom setu uspele da prelome utakmicu u svoju korist (25:20) i plasiraju se u svoje drugo uzastopno finale Evropskog prvenstva.

Pre dve godine, reprezentacija Srbije je došla do zlatne medalje i sada će imati priliku da je odbrani.

Time će Maja Ognjenović i ekipa koju kao kapiten predvodi biti u prilici da kompletiraju impresivan niz – olimpijsko srebro, dva evropska zlata i svetsko zlato.

Upravo u borbi za titulu prvaka sveta u Japanu, Srpkinje su vodile veliku bitku protiv Italijanki koja je posle teških pet setova završena u našu korist.

Ovoga puta, nisu im pružile priliku za revanš, pa će za novo evropsko zlato igrati protiv pobednika duela Turska – Poljska.