Košarkaši Milvoki Baksa savladali su Boston Seltikse u trećoj utakmici polufinala Istočne konferencije i na taj način poveli sa 2:1 u seriji. Utakmicu je obeležio nekadašnji MVP lige Janis Adetokumbo sa 42 postignuta poena.

Meč je, kao i prethodna dva, počeo veoma tvrdo sa obe strane, uz veliki broj faulova i promašenih šuteva. Tek u drugoj četvrtini je Milvoki uspeo da napravi osetniju prednost, ali je Boston odličnom serijom ipak na poluvreme otišao sa vođstvom (60:56).

U nastavku je Milvoki zaigrao značajno bolje i minus od četiri poena pretvorio u vođstvo od 13. Međutim, Seltiksi se nisu predavali i na krilima Džejlena Brauna uspeli su čak i da preokrenu rezultat na oko minut i po do kraja meča. Uz dosta sreće i jednu diskutabilnu sudijsku, Milvoki je ipak uspeo da dođe do druge pobede u seriji, mada je utakmica mogla da ode u produžetak, ali je šut Ala Horforda za izjednjačenje ipak upućen nakon oglašavanja sirene.

Adetokumbo je osim 42 poena zabeležio i 12 skokova i osam asistencija, uz šut iz igre preko 50 odsto (16/30), a najveću podršku imao je u Druu Holideju koji se zaustvio na 25 poena.

Boston je predvodio Džejlen Braun sa 27 poena i 12 skokova, a ispratio ga je i Al Horford, postigavši 22 poena i sakupivši 16 skokova. Džejson Tejtum imao je katastrofalno šutersko veče, što je značajno uticalo na poraz njegovog tima. Ubacio je samo 10 poena iz čak 19 pokušaja, a nije pogodio nijednu trojku.

U utakmici koja je odirana nešto kasnije, Golden Stejt Voriorsi su veoma ubedljivo pobedili Memfis Grizlise rezultatom 142:112 i poveli sa 2:1 u seriji.

Najefikasniji u redovima Voriorsa bio je Stef Kari sa 30 postignutih poena. Fenomenalno šutersko veče upotpunili su Džordan Pul sa 27 poena postignutih sa klupe, kao i Klej Tompson koji je dodao 21 poen. Nemanja Bjelica je u igri proveo samo četiri minuta i za to vreme uhvatio jedan skok, bez upućenog šuta.

Memfis je predvodio Dža Morent, čijih 34 poena nisu bili dovoljni za ništa više od ubedljivog poraza usled loše partije ostatka tima. Drugi strelac ekipe bio je Dezmond Bejn sa tek 16 postignutih poena.

Četvrti mečevi obe serije na programu su u noći između ponedeljka i utorka.