Košarkaška reprezentacija Srbije savlada je Portoriko rezultatom 102:84 (28:26, 23:14, 28:28, 23:16) u polufinalu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Možda kvalitet nije toliko ni važan kao sama činjenica da smo se plasirali u finale, gde nas čekaju rasterećeni i dobro motivisani košarkaši Italije, ali je važno istaći da je reprezentacija Srbije još uvek daleko od prave farme.

Pozitivna stvar je to što su se naši vodeći igrači, tačnije oni koji su propustili meč protiv Filipina, razigrali. Pre svih Vasilije Micić.

Bio je u svakom smislu prva figura ekipe i neko za koga odbrana Portorika nije imala rešenje. Upisao je 21 poen i sedam asistencija za gotovo 30 minuta provedenih u igri.

Nemanja Bjelica je posle slabog ulaska u susret ipak dao veliki doprinos pobedi sa 18 poena, od čega 10 u trećoj četvrtini ili 13 u drugom poluvremenu, na šta je dopisao još sedam uhvaćenih lopti.

Filip Petrušev imao je 15 poena i šest skokova, dva poena više ubacio je Danilo Anđušić, dok je Miloš Teodosić na 11 poena podelio još 10 asistencija.

Naša odbrana mučila se ozbiljno da zaustavi Ajzeu Pineira i Džordža Kondita koji su zabeležili po 20 poena.

Srbija je delovala stegnutno na otvaranju meča, imala samo dva poena prednosti na kraju prve četvrtine i utisak se nije promenio sve do poluvremen, uprkos dvocifrenoj razlici na semaforu.

U drugom poluvremenu makar je malo proradio napad (44 odsto u šutu za tri poena), a to bi u finalu kvalifikacionog turnira protiv Italije moglo da bude presudno.