Fudbaleri Italije pobedili su reprezentaciju Belgije rezultatom 2:1 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, u meču koji je odigran u Minhenu.

Strelci za reprezentaciju Italije bili su Nikolo Barelja u 31. i Lorenco Isninje u 44. minutu, dok je gol za Belgijance postigao Romelu Lukaku u drugom minutu nadoknade vremena, sa penale.

Italija je agresivnije započela utakmicu i stvorila nekoliko solidnih šansi. Zatim je Leonardo Bonući postigao gol u 13. mnutu, ali je sfiran ofsajd.

Kevin De Brujne je propustio najbolju šansu , do tada, za Belgijance u 22. minutu, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se Đanluiđi Donaruma sjajno bacio i sačuvao mrežu.

Usledila je nova dobra šansa za ekipu Roberta Martineza. Ponovo su u glavnoj ulozi bili De Brujne i Lukaku. Vezista Mančester Sitija je povukao kontru, prosledio loptu na desnu stranu ka Lukakuu, koji se sjajno namestio na šut i umalo matirao Donarumu. Ipak, sjajni čuvar mreže Azura je ponovo uspeo da interveniše.

A onda su Italijani kaznili Belgiju za propuštene šanse. Igrao se 31. minut. Ćiro Imobile je pao u kaznenom prostoru rivala, ali se sudija Slavko Vrančić nije oglasio. U nastavku je Barela pokupio loptu, sjajno prošao kroz odbranu rivala i udarcem u malu mrežu matirao Tiboa Kurtou za vođstvo Azura.

Nakon vođstva, Italijani su nastavali da prete, preko Federika Kjeze, u dva navrata. Zatim je Insinje sjajno reagoao i poveo Italijane ka polufinalu, ali je ubrzo reagovala i ekipa Belgije.

Žeremi Doku je oboren u kaznenom prostoru Italijana, sudija Vrančić je pokazao na penal, a VAR je samo potvrdio njegovu odluku. Faul za najstrožu kaznu napravio je Đovani Di Lorenco.

U nastavku je prva pripretila Italija, usledio je nešto mirniji period igra, a onda je De Brujne uposlio Lukakau. Napadač Intera je uspeo da zahvati loptu na drugoj stativi, ali ga je izblokirao sjajni Leonardo Spinacola u poslednjoj sekundi.

Belgija je pojačala napade kako se bližio kraj utakmice. Naser Čadli je uputio centaršut, leve strane, ali je lopta otišla iza leđa Torganu Azaru. Čadli se, u međuvremenu, povredio posle dva minuta na terenu. U igru je umesto njega ušao Denis Prat.

Takođe, usledio je potencijalni problem za tim Roberta Mančinija. Povreda je mučila Spinacolu, a levi bek italijanske reprezentacije nije mogao da nastavi meč. U igru je umesto njega ušao Emerson Palmijeri.

Doku je propustio šansu nakon snažnog šuta sa ivice kaznenog prostora, ali tik preko gola Italijana.