Neda Ukraden, Hurricane, Ivana Jordan…: Ko će nas predstavljati na Evroviziji

0
Foto: RTS promo

Radio-televizija Srbije saopštila je da su izabrane 24 kompozicije koje će krajem februara učestvovati na festivalu Beovizija 2020, od kojih će pobednička predstavljati Srbiju na Pesmi Evrovizije 2020.

Konkurs za “Pesmu Evrovizije 2020” završen je 9. decembra, a 23. decembra otvorene su sve pošiljke koje su stigle na adresu Radio-televizije Srbije. Na konkurs se prijavilo 90 učesnika, a selekciona komisija koju su činili muzički urednici RTS-a preslušala je sve pristigle numere.

Radovi izabrani na konkursu su:

1. Igor Simić – Ples za rastanak
muzika: Daniel Kajmakoski, Matej Đajkovski, Vladimir Danilović
tekst: Vladimir Danilović

2. Sanja Bogosavljević – Ne puštam
muzika: Sanja Bogosavljević
tekst: Kristina Kovač

3. Rocher etno bend – Samo ti umeš to
muzika: Rastko Aksentijević
tekst: Rastko Aksentijević

4. Neda Ukraden – Bomba
muzika: Dušan Bačić, Dejan Nikolić
tekst: Dušan Bačić

5. Marko Marković – Kolači
muzika: Vladimir Graić, Marko Marković
tekst: Nemanja Filipović, Leontina Vukomanović

6. EJO – Trag
muzika: Stevan Milijanović
tekst: Stevan Milijanović

7. Karizma – Ona me zna
muzika: Dušan Janićijević, Dejan Jelisavčić
tekst: Dejan Jelisavčić

8. Andrija Jo – Uvek
muzika: Jimmy Jansson, Palle Hammarlund
tekst: Laurel Barker

9. Naiva – Baš baš
muzika: Žika Zana
tekst: Jelena Zana

10. Bojana Mašković – Kao muzika
muzika: Goran Kovačić
tekst: Bojana Mašković

11. Ivana Jordan – Vila
muzika: Ivana Jordan
tekst: Ivana Jordan

12. Bane Mojićević – Svet sa Prokletija
muzika: Mirko Šenkovski Geronimo
tekst: Mirko Šenkovski Geronimo

13. Ivan Kurtić ft. Geapsy Train – Sabajle
muzika: Nikola Burovac
tekst: Miloš Roganović

14. Hurricane – Hasta la Vista
muzika: Nemanja Antonić
tekst: Sanja Vučić

15. Milan Bujaković ft. Olivera Popović – Niti
muzika: Petar Pupić
tekst: Petar Pupić, Milan Bjelica, Luka Racić

16. Nenad Ćeranić – Veruj u sebe
muzika: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić
tekst: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić

17. Bora Dugić i Balkubano – Svadba velika
muzika: Nikola Burovac, Danijel Đurić
tekst: Nikola Burovac, Danijel Đurić

18. Ana Milenković – Tajna
muzika: Dušan Bačić
tekst: Dušan Bačić

19. Srđan Lazić – Duša i telo
muzika: Srđan Lazić
tekst: Srđan Lazić, Dejan Ivanović

20. Lazar Živanović – Puklo je nebo
muzika: Michael James Day
tekst: Adis Eminić

21. Milica Mišić – Kiša
muzika: Sashka Janx
tekst: Sashka Janx

22. Thea Devy – Sudnji dan
Muzika: Pele Loriano, Beth Morris, Dom Scott
Tekst: Petar Spirić, Aleksandra Lazarević Spirić

23. Biljana Đurđević – Raj
muzika: Tina Amvon
tekst: Tina Amvon

24. Aleksa Vučković – Samo mi kaži
muzika: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković
tekst: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković

Izabrane kompozicije takmičiće se na festivalu Beovizija 2020, koji će biti održan krajem februara 2020, kroz dva polufinala i veliko finale. U danima koji dolaze biće obavljeni razgovori sa autorima o daljim aktivnostima vezanim za Beoviziju 2020.

Radio-televizija Srbije ima pravo da u slučaju bilo kakvih problema oko izvođenja kompozicije ili nastupa izvođača, odabere drugu kompoziciju ili drugog izvođača kompozicije.

Prema uslovima konkursa kompozicija ne sme da traje duže od tri (3) minuta, mora da bude izvedena na jezicima koji su u službenoj upotrebi u Republici Srbiji, a izvođači ne smeju da budu mlađi od 16 godina.