Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu ove godine beleži rekordni broj prijavljenih kandidata u poslednjih 20 godina. Za upis u prvu godinu osnovnih akademskih studija prijavilo se 1.924 kandidata, što predstavlja rast od 20,8%, odnosno 332 prijave više u odnosu na prethodnu godinu.

Ovim je uspešno nastavljen osmogodišnji trend kontinuiranog rasta interesovanja za studije na Ekonomskom fakultetu. U poređenju sa periodom od pre osam godina, broj prijavljenih studenata veći je za čak 66%. Kada se u obzir uzmu nepovoljni demografski trendovi, odnosno smanjenje broja srednjoškolaca, relativni rast iznosi približno 76%.

Postignuti rezultat plod je dugogodišnjeg, posvećenog i sistematičnog rada na unapređenju nastavnih, vannastavnih i naučnoistraživačkih aktivnosti, ali i rezultat snažne međunarodne orijentacije, bliske saradnje sa privredom i mnogobrojnih mogućnosti za profesionalni i lični razvoj mladih.

Izuzetno interesovanje za upis dokazuje da je Ekonomski fakultet prvi izbor budućih studenata koji žele da svoje obrazovanje nastave u oblastima ekonomije, finansija i poslovnog upravljanja. 

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.