Fudbalska reprezentacija Srbije je pobedila selekciju Azerbejdžana rezultatom 2:1 u trećem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, a strelac oba gola za „Orlove“ bio je Aleksandar Mitrović.

Srbija je povela u 15. minutu, u polu-kontri. Ukrali smo loptu na sredini terena, Dušan Tadić je dodao za Mitrovića, koji prvim dodirom pravi prednost i sa 15 metara zakucava loptu u donji levi ugao. To je bio 40. Mitrovićev gol za rerpezentaciju.

Velika šansa za Azerbejdžan se dogodila u 30. minutu meča. Uroš Spajić nije najbolje izveo aut, Strahinja Pavlović nije raščistio, a Gorbani je imao fenomenalnu priliku – jedan na jedan s Predragom Rajkovićem – ciljao je Gorbani donji levi ugao, ali golman Srbije odbranio.

Do poluvremena nije bilo većih prilika, a nakon početne inicijative našre reprezentacije na startu drugog dela meča, Azerbejdžan je izjednačio iz penala. Posle jedne lopte u vazduhu, Mahmudov se lepo zagradio tik unutar šesnaesterca, a Filip Kostić je naivno naleteo na njega. Sudija je pokazao na belu tačku, a Mahmudov je uzeo loptu i poslao je u donji levi ugao, za 1:1.

Selektor Dragan Stojković je ubrzo napravio dve izmene i na teren poslao Marak Grujića i Andriju Živković. Domaći se jesu povukli, ali Srbija dugo nije uspevala da stvori šansu i pritisne u kontinuitetu.

Sve do 81. minuta i, naizgled, jednostavne akcije kroz sredinu teren. Nemanja Gudelj za Sergej Milinković Savića, koji prebacuje loptu za Mitrovića, a napadač Fulama levicom sa ivice kaznenog prostora šutira jako i precizno u levi ugao.

Srbija je do kraja sačuvala prednost, a Azerbejdžan nije uspeo da stvori priliku pred golom Rajkovića.

Srpski nacionalni tim vodi na tabeli Grupe A sa sedam bodova, tri više od Portugala koji ima utakmicu manje. Portugal će večeras igrati protiv Luksemburga, koji ima pobedu na jedinoj utakmici do sada, dok Irska i Azerbejdžan nemaju bodove posle dve odigrane utakmice.

Kvalifikacije za svetski šampionat u Kataru će se nastaviti u septembru. Reprezentacija Srbije će 4. septembra dočekati Luksemburg, dok će tri dana kasnije gostovati Irskoj.