Košarkaši Denver Nagetsa savladali su ekipu Finiks Sansa i to posle produžetka, rezultatom 108:107, u utakmici mnogo neizvesnijoj od očekivanja.

Sansi su bolje počeli utakmicu i tokom prvog poluvremena konstantno su bili u vođstvu, a razlika se kretala oko 6 poena, koliko je bilo i na kraju prve i na kraju druge četvrtine.

Denver je kao i u meču sa Portlandom, odigrao dobru treću četvrtinu, preokrenuo rezultat, ali u četvrtoj deonici nije uspeo da reši meč, pa su timovi otišli u produžetke.

Sansi su, mimo svih očekivanja, i u produžetku bili ravnopravan rival, pa je sve rešila blokada Krejga na poslednjem šutu Devina Bukera.

Najzaslužniji za pobedu Denvera bio je – a kako drugačije – srpski košarkaš Nikola Jokić. On je tokom čitavog meča bio najkonstantniji i najkorisniji igrač u Melounovom timu, a ostvario je i prvi tripl-dabl u sezoni.

Jokić je zabeležio 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija, dok je važan košgeterski učinak imao i Džamal Marej koji je ubacio 27 poena. Tandem Denvera je proveo na parketu po 41 minut. Jokić je iz igre šutirao 8-18, od toga trojke 0-2, dok je Marej imao šut 8-19, a za tri poena 2-5.

Od rezervista najviše su se istakli Malik Vizli sa 17 i Džeremi Grant sa 13 poena

Sa druge strane, veliki broj igrača Sansa imao je dvocifren broj poena a izdvojili su se Keli Ubre Džunior, Devin Buker i Frenk Kaminski sa 23, 18 i 19 ubačenih poena.

„Postoje košarkaški bogovi. Nešto kao karma na terenu. Sila koja vas nagrađuje ako igrate nesebično i koja kažnjava čitav tim ako neko gleda samo na sebe“, objasnio je trener Nagetsa Majkl Meloun.

Ispostavilo se da je bio u pravu, a Denver je blokadom u poslednjem napadu nagrađen za čitavu utakmicu i nesebničnu partiju najvažnijih igrača. Od najboljeg centra sveta Nikole Jokića, do pojačanja koje se pokazalo u najboljem svetlu – Džeremija Granta.

Narednu utakmicu Denver igra u noći između ponedeljka i utorka, protiv Sakramento Kingsa.