Košarkaši Partizana savladani su od Makabija iz Tel Aviva rezultatom 96:81 u prvom kolu Evrolige. Makabi je tako nastavio sa sjajnim igrama na domaćem terenu u Evroligi. U prethodnoj regularnoj sezoni su na 17 mečeva pred svojim navijačima ostvarili 15 pobeda, a trijumfom nad crno-belima ponovo su istakli kandidaturu da budu najopasniji domaćin Evrope.

“Ponos Izraela” vodio je tokom praktično čitavog toka utakmice, a dvocifrenu prednost stekao je krajem prve četvrtine predvođen izuzetnom igrom plejmejkera Lorenca Brauna. Reprezentativac Španije sipao je sa svih strana i nanosio ozbiljne probleme odbrani Partizana, što kao poneter, što kao organizator igre.

Crno-beli su u nekoliko navrata uspeli da dođu do jednocifrenog zaostatka pre svega zahvaljujući preenergičnom Aleksi Avramoviću koji je dorbu formu s Mundobasketa očigledno rešio da prenese i na utakmice u dresu Partizana, a sredinom drugog perioda bilo je 32:27 za domaće. Ipak, jedna ekspresna serija Makabija ponovo je vratila sigurno vođstvo timu Odeda Kataša, a u četvrtom periodu razlika je prešla i 20 poena, a najtrofejniji srpski klub bio je potpuno nadigran. U prvom poluvremenu veliki problem srpskom timu bila je igra u odbrani, a u nastavku su počele da se gomilaju i izgubljene lopte.

Jedina svetla tačka u Obradovićevom timu bio je Avramović. Čačanin je u prvom poluvremenu igrao fantastično, ubacio 20 poena za nešto više od 12 minuta na parketu i utakmicu završio kao najefikasniji igrač s 24. Kevin Panter dodao je 11 (4/9 iz igre), Pi-Džej Doužer takođe je imao 11 poena (4/6 iz igre), a Alen Smailagić i Džejms Naneli dodali su po 10 poena.

U timu Makabija najistaknutiji je bio Lorenco Braun sa 22 poena i 8 asistencija, a izuzetno raspoloženi bili su i Nibo (14 poena, 4 skoka i 3 asistencije) i Sorkin (14 poena i 5 skokova).

U narednom kolu Partizan putuje u Francusku gde će ga dočekati Asvel, dok će Makabi imati naoko mnogo teži zadatak – gostovanje Mirotićem pojačanoj Olimpiji iz Milana.