Košarkašice Srbije pobedile su ekipu Južne Koreje rezultatom 65:61 u trećem meču turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Sjajno su srpske reprezentativke krenule u utkamicu i, najviše zahvaljujući Aleksandri Crvendakić stekle ranu prednost. Na tri minuta pre kraja prvog poluvremena Srbija je vodila deset razlike protiv Koreje.

Ipak, na kraju prve četvrtine, košarkašice Srbije su vodile 17-10. U međuvremenu su imale problema da malo stabilizuju igru posle brojnih promašaja, izgubljenih lopti, dopuštenih skokova u napadu rivalkama.

Slično je viđeno i u drugujo deonici. Košarkašice Srbije su na odmor otišle sa osam razlike 32-25. Najefikasnija je bila Crvendakić, a u jednom duelu je Sonja Vasić dobila udarac pred kraj poluvremena.

Nisu blistale srpske košarkašice ni u prvom poluvremenu, sem početnih par minuta, ali su održavale prednost. Međutim, slabo su otvorile košarkašice treću deonicu, Južna Koreja je smanjila za kratko vreme na 36-32.

Trgla se u međuvremenu Srbija. Odigrano je nekoliko kreativnih akcija i, zahvaljujući Ivon Anderson, ponovo su vodile Srpkinje sa osam poena prednosti. Međutim, usledila je nova serija košarkašica Koreje. Za izjednačenje i tajm-aut selektorke Srbije Marine Maljković.

Malo lufta pred poslednju deonicu donela je Crvendakić – 50-44.

Međutim, ponovo je usledio pad u odbrani i ponovo je nastupila serija Koreje. Bilo 5:0 za rivala iz Azije. Južna Koreja je pogodila trojku i na 4:44 pre kraja povela 58:56, prvi put na meču. Maljković je tražila tajm-aut.

Kapitenka je preuzela odgovornost. Jelena Bruks pogađa uz faul, a onda ubacuje i dodatno bacanje. Srbija je povela 65:61 na minut i 10 do kraja.