(Beta) – Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od ekipe Monaka sa 76:82 (23:14, 21:24, 19:26, 13:18), u utakmici trećeg kola Evrolige.

Crveno-beli su doživeli drugi poraz na startu nove sezone u Evroligi, dok je Monako upisao prvi trijumf.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Rokas Gedraitis sa 20 poena, Nemanja Nedović je dodao 15, dok je Džoel Bolomboj utakmicu završio sa 11 poena. U pobedničkom timu istakao se Majk Džejms sa 18 poena, Alfa Dialo je ubacio 12, a Eli Okobo i Džon Braun po 11 poena.

Početak utakmice u punoj Beogradskoj areni protekao je smušeno s obe strane, prvi poeni viđeni su posle minut i po igre i to s linije za slobodna bacanja kada je poentirao Donatas Motijejunas. Zvezda u početnim minutima meča nije uspevala ništa da pogodi, ali je ipak dobrom igrom u odbrani uspevala da zaustavi ekipu Saše Obradovića da stekne osetniju prednost.

Izrazito zapaženu rolu u prvih 10 minuta imao je Giedraitis, koji je nosio crveno-bele sa 14 poena i sjajnim procentom šuta. S druge strane istakao se Džejms, takođe šutevima za tri poena.

Zvezda je u finišu prve četvrtine iz dobre odbrane uspela da na drugoj strani terena dođe do lakih poena i stekne devet poena prednosti.

Monako je, ipak, u drugoj četvrtini vrlo brzo uspeo da stigne crveno-bele i ponovo donese rezultatsku „klackalicu“. Ekipa Duška Ivanovića u finišu prvog poluvremena imala je ponovo dobru reakciju i na pauzu je otišla sa prednošću od 44:38.

Kao i u prvoj četvrtini, Zvezda je imala izuzetno loš početak, što je Monako iskoristio i lako došao do preokreta. Prve poene domaćin je postigao posle skoro tri minuta igre, pa je u nastavku treće četvrtine Monako uglavnom bio u blagoj prednosti.

Nošena podrškom s tribina, Zvezda je do finiša treće deonice uspela da smanji zaostatak na 64:65, a najzaslužniji za to bio je Bolomboj.

Poslednja četvrtina donela je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti. Monako je pred poslednja dva minuta utakmica imao četiri poena prednosti (74:70) i uspeo je do kraja da sačuva vođstvo i slavi.

Košarkaši Zvezde će u narednom kolu Evrolige, u petak, gostovati Virtusu u Bolonji, dok će Monako dočekati Albu.