Kako li su San Antonio Sparsi došli na dva poena zaostatka u psolednjem minutu je pitanje koje će da proganja trenera Nagetsa Majka Melouna. Jer, u ovoj sedmoj utakmici prvog kruga plej-ofa, San Antonio nije nijednom bio u prednosti. Od početnih 2:2, Denver se odlepio prvo na 12:2, a potom i veći deo susreta imao prednost od oko 15 poena.

Nikola Jokić je bio ključna figura o ovakvoj igri Denvera i na poluvreme je otišao sa 17 poena i 9 skokova.

U trećoj četvrtini je bilo skoroi 20 poena prednosti, a onda je krenula loša serija. Obe ekipe su se, tokom celog meča, mučile sa šutevima za tri poena, a Denver je posebno loše šutirao iz igre u poslednjoj četvrtini.

I Jokić je ušao u lošu seriju, pa je na kraju došao do šuta iz igre 9 od 26.

U poslednjoj četvrtini je do izražaja došlo iskustvo Pola Milsapa koji je imao dva važna skoka u odbrani i nekoliko šuteva Džamala Mareja.

Jokić je na kraju meč završio sa 21 poenom, 15 skokova i 10 asistencija. U Sparsima je bio najefikasniji Rudi Gej, a u Nagetsima Marej sa 23 poena.