Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Toronto Reptorse rezultatom 133:118, a utakmicu su prelomili u prvoj i poslednjoj četvrtini.

Nagetsi su odlično otvorili meč, ali posebno dobro naplatili dobro otvaranje pa su posle 12 minuta igre imali „samo“ 8 poena prednosti. Ta se razlika lako istopila i u naredne dve četvrtine igralo se u egalu.

Ipak, u poslednjoj deonici je tim Majkla Melouna dodao gas i odneo pobedu.

Posebno inspirisan bio je Nikola Jokić koji je zabeležio tripl-dabl povezavši 23 poena, 18 skokova i 11 asistencija.

Jedna od njih bila je u njegovom maniru, slična jednoj od prošlogodišnjih. Uhvatio je defanzivni skok i bez previše razmišljanja, iz okreta, bacio pas preko celog terena za saigrača.

„Samo da protivnik ne dodirne loptu. Samo sam imao u glavi da prebacim igrača koji je u odbrani“, rekao je Nikola Jokić  posle pobede nad Reptorsima.

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su Detroi Pistonse rezultatom 106:100 i tako napravili još jedan korak ka tome da bezizlaznu situaciju pretvore u svakodnevnu borbu za plej-of.

Pre samo nekoliko dana sve je izgledalo uzaludno kada je doigravanje u pitanju, ali je tim Luka Volton ponovo vezao pobede i sada se nalazi na devetom mestu.

Protiv Pistonsa smo ponovo videli dva lica Kingsa.

Jedno lice prikazali su u prvoj četvrtini koju su izgubili 15 razlike, a potpuno drugo u naredne dve četvrtine koje su dobili ukupnim rezultatom 60:39.

Na kraju su slavili, uz 15 poena Bogdana Bogdanovića i 7 poena Nemanje Bjelice.

Nalaze se na tri pobede od mesta u plej-ofu.