U šestoj utakmici polufinala Zapdne konferencije Portland je na domaćem parketu uspeo da savlada Denver i izjednači rezultat u seriji na 3:3. To znači da će majstorica koja se igra u Denveru odlučiti ko će se plasirati u finale konferencije.

Portland je slavio sa 119:108, iako je na početku susreta delovalo da će ishod biti drugačiji.

Denver je odlično otvorio susret u orvoj četvrtini koju je dobio sa 34:26 i scenario po kom bi Denver rutinski priveo kraju nije bio daleko od ostvarivog.

I srpski košarkaš Nikola Jokić je odlično počeo večerašnji meč, upisavši 4 poena, 3 skoka i 4 asistencije u prvih pet minuta. Denver je tako otišao na devet poena prednosti (16:7), a razlika je mogla da bude i veća, da su Nagetsi bolje zaštitili svoj reket posle promašaja protivnika.

Nakon tajm-auta koji je zatražila klupa Portlanda, igrači Blejzersa su pronašli nekoliko dobrih rešenja u napadu, a posebno je raspoložen bio Si Džej Mekalum, ali su Nagetsi odgovor pronašli u „evropskoj taktici“. Naime, razliku održavaju unutrašnjom igrom koja se završava poenima sa niskog posta ili sa linije slobodnih bacanja.

Jokić je na kraju prve četvrtine postigao deset poena, pet skokova i četiri asistencije i činilo se da je na putu ka novom tripl-dablu.

Bio je blizu. susret je završio sa učinkom od 29 poena, 12 skokova i 8 asistencija.

A onda je Jokić otišao na klupu da odmori malo.

Jedanaest vezanih poena iz četiri napada Blejzersa, razliku su sveli na svega 1 poen, a Nagetsi se ni ofanzivno nisu snašli na otvaranju druge deonice bez Jokića koji je ostao da odmori na klupi. Meloun je nezadovoljan zatražio tajm-aut.

Zanimljivo je da je srpski košarkaš ostao na klupi i posle povratka ekipa sa tajm-auta, na parket se vratio Džamal Marej, ali je produktivnost Denvera u napadu i dalje problematična. Zbog toga je klupa Nagetsa zatražila novi tajm-aut.

Ni povratak Jokića na teren nije uspeo da konsoliduje sastav Majkla Melouna u dovoljnoj meri, a njihova smušenost i veli broj promašaja, potpomognuti čudnim sudijskim kriterijumom, doprineli su da Blejzersi dođu do rezultatskog preokreta.

Tako je Denver pokazao dva lica u prvom poluvremenu i nakon sjajnog otvaranja meča, drugu četvrtinu izgubio rezultatom 32:20.

Početak drugog poluvremena doneo je nešto bolju igru izabranika Majkla Melouna u napadu, ali je Demijan Lilard iskoristio i najmanje greške u odbrambenim rotacijama Nagetsa. Dve vezane trojke Torija Krega donele su Denveru izjednačenje (69:69), ali je ponovo Lilard svojim minijaturama doneo prednost Blejzersima.

Iako je Meloun istakao da je odbrana ključna, kada komentatori iz napada u napad uzvikuju „Dejm tajm“ čini se da od Demijena Lilarda nema odbrane. Na jednocifrenom zaostatku Nagetse drži njihov Džoker. U trenutku kada je zbog četvrte lične greške Jokić napustio parket, Blejzersi su se ponovo „odlepili“.

Čini se da je Denver potpuno izgubio konce i da su rezerve Portlanda napravile ključnu razliku. Prednost Blejzersa je dvocifrena.

Uvukla se i nervoza u redove Nagetsa pa je na šest minuta do kraja meča došlo do čarke između Bartona i Seta Karija, zbog koje je došlo i do kratkog prekida.

Ipak, ni taj mali sukob nije uzdrmao Portland koji je sigurno meč priveo kraju.

U Denveru su se, osim Jokića, istakli Marej sa 24 poena i Pol Milsap sa 17, dok je u Portlandu najefikasniji bio Demijan Lilard sa 32, a pratio ga je Si-Džej Mekolum sa 30 poena.