Liverpul je ove godine u finalu imao ono što mu je nedostajalo prošle – golmana. Alison Beker, (pre)skupi golman koji je ove godine pojačao ekipu Jirgena Klopa, uz želju da se ne ponovi „slučaj Karijus“ iz finala 2018. godine – pokazao se kao dobra investicija Liverpula, novog šampiona Evrope.

Liverpul je u Madridu savladao Totenhem rezultatom 2:0. Iako bi mnogi rekli da je utakmica tek na momente delovala kao finale najvažnijeg evropskog takmičenja, bilo je to zapravo pravo finale. Onako kako se uglavnom igra, tvrdo i bez velikih egzibicija.

Stadion Atletiko Madrida, na kom se igralo večerašnje finale Lige šampiona navikao je na crvenu i belu boju. I nekako na ovom stafionu te dve boje idu jedna uz drugu. Večeras, međutim, ove boje na tribinama su bile razdvojene. Crveni iz Liverpula su udarili na bele iz Londona. Na tribinama su mnogo glasniji bili crveni.

Fudbalsko rivalstvo je, međutim, na trenutak stavljeno u drugi plan.

Današnji dan koji su mnogi željno iščekivali zbog madridskog finala Lige šampiona ostaće upamćen i kao dana kad je preminuo poznati fudbaler Hoze Antonio Rejes.

On je poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Zato je i finale između Totenhema i Liverpula počelo minutom ćutanja.

A na samom početku susreta, već u prvom minutu, igrači Liverpula su imali dovoljno sreće da im sudija posle samo 24 sekunde svira penal. Sisoko je igrao rukom nakon pokušaja ubacivanja Sadija Manea. A Mohamed Salah je doveo crvene u vođstvo 1:0…

Naravno da je gol u prvom minutu pokvario planove koje su treneri spremili za finale – pre svega Maurisiju Moketinu iz Totenhema – pa je od fudbala na početku mogla da se vidi samo tvrda, pomalo zbunjena igra.

Zato je jedan od najupečatljivijih trenutaka u prvih pola sata bio upad jedne navijačice na teren. Oskudno je bila odevena, a kako to već biva velikim takmičenjima, obezbeđenje ju je brzo izvelo sa terena, a kamere su se pravile da se ništa nije dogodilo.

I tako je bilo do kraja prvog poluvremena.

Liverpul je bio bolji tek toliko da ne primi gol.

U drugom delu susreta Totenhem je na trenutke pritisnuo rivala toliko da je na kraju statistika pokazala 65 odsto poseda lopte igrača u belim dresovima.

Na kraju je i odnos šuteva u okvir gola bio na strani Totenhema, čak 8 prema tri.

I toje podatak koji otkriva značaj golmana u pobedi Liverpula.

Broj golova u mreži protivnika, jedino što se računa, međutim, porastao je na kontu Liverpula.

Divok Origi koji je u igru ušao u ranoj fazi nastavka umesto Firmina – a Brazilcu se uopšte nije dopalo što je morao da izađe iz igre – u 87. minutu je postigao konačan rezultat.

tanjug/ap

Tako je Liverpul, pošto je u „zaustavnom vremenu“ izgubio Premijer ligu koju skoro tri decenije čeka, od Mančester Sitija sezonu ipak učinio uspešnom. A Jirgen Klop je konačno uzeo ušati pehar.

tanjug/ap

A koliki je tek apsurd što bi se Siti i Liverpul sutra menjali za pehare koje su osvojili ove godine…