Branko Savić, foto-reporter tek osnovanog Tanjuga, 4. aprila 1945. sa partizanima ušao je kao prvi novinar na svetu u Jasenovac.

Svoja sećanja, srećom, pedantno je upisao u novinarsku belešku, pod naslovom „Put na front“. Fotografije koje je tada napravio nikada nisu ugledale svetlost dana, sklonjene su da se ne bi videle sve strahote ovog koncentracionog logora, da se ne bi narušavalo krhko „bratstvo i jedinstvo naroda i narodnosti“ u novoj Jugoslaviji.

Kao svedočanstva ostala su sećanja prvog fotografa Tanjuga i požuteli novinarski blok, čiji sadržaj Nedeljnik ekskluzivno objavljuje…

ČITAJTE U NOVOM NEDELJNIKU KOJI JE NA KIOSCIMA OD ČETVRTKA 9. MAJA, ILI U DIGITALNOM IZDANJU DOSTUPNOM NA NOVINARNICA.NET

Komentara

  1. Boro Desterić
    9. maja 2019. 09:01

    Opet nešto rekla kazala, opet je sve neka zavera uništavanja u ime bratsva jedinstva...tamo ima kameni cvet i spomen park ali zato na Sajmištu (kao zadnjoj stanici judenfrei politike u tadašnjoj Srbiji) nema ništa ili će biti, kako kažu, dečiji vrtić.

    1. Goran
      9. maja 2019. 13:59

      Nažalost, Srbima uvek treba neko drugi, ili treći, kao krivac. Nije se mnogo toga promenilo u Srbiji od srednjeg veka pa naovamo. Ali, ako se tako nešto kaže našoj Srbadiji istog treenutka ste izdajnik, Ustaša i šta još ne.

  2. tigar
    10. maja 2019. 20:33

    Šta ima da mi priča šta se desilo u Jasenovcu,četiri moja pretka su zverski ubijena,i meni netreba ni novinari,ni naučnici,niko!Tri puta sam bio u Jasenovcu,to je strašno,i dok god imam potomke govoriću im da krv mora da se osveti!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, pogledajte i upoznajte se sa uslovima i pravima korišćenja.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.