Večiti derbi, 172. po redu, završen je bez pobednika, Crvena zvezda i Partizan su remizirali pred oko 45.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ – 2:2.

Partizan je ostao na čelnoj poziciji na tabeli, posle remija u 172. večitom derbiju, sa bodom prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu. Domaćin je dominirao, stvarao, ali i promašivao šanse. Pa i one iz kategorije stopostotnih, a bilo ih je u priličnom broju, prenosi SportKlub.

Počevši od one u šestom minutu, kad je Ivanić fantastično proigrao Stamenića, a Zvezdin „bonus“ je sa sedam metara uspeo da promaši gol u situaciji kad je to bilo teže nego pogoditi mrežu. Samo minut kasnije, Kanga je prelepo proigrao Endijaea, koji je primirio loptu i sa osam metara šutirao, ali je Jovanović njegov udarac odbranio.

Uzvratio je Partizan u 14. minutu, kad je stvorio prvu šansu, ali je ona bila stopostotna. Natho je odlično iz slobodnog udrca iskosa sa leve strane centrirao, a Marković je usamljen, sa sedam metara šutirao, ali je sjajnom paradom Glazer sprečio gol.

Samo dva minuta kasnije treći zicer za Zvezdu, sa leve strane u srce peterca Partizana loptu je ubacio Rodić, na nju je natrčao Bukari, koji je sa tri metra promapio gol. U 22. minutu Kanga je odlično izveo slobodan udarac, ali je Marković u živom zidu glavom intervenisao i sprečio čist gol, Zvezda je dobila samo korner.

Jedan od bitnijih momenata utakmice dogodio se u 28. minutu, posle jednog duela na sredini terena Saldanja je pao na Dragovića, a Zvezdin kapiten je zbog povrede ramena morao van terena. Milojević je na teren poslao Đigu.

Nastavila je i pored toga domaća ekipa sa inicijativom, pa je imala šanse preko Mijailovića u 34. minutu, tada je Jovanović odbranio, u nastavu akcije Ivanić je pogodio stativu. Prethodno je probao i Bukari, ali je i taj udarac odbranio golman crno-belih.

U 41. minutu zatresla se mreža Partizana, Ivanić je centrirao sa leve strane, a Endijae glavom pogodio, ali je bio u očiglednoj ofsajd poziciji. Dva minuta kasnije Jovanović je odbranio i udarac Bukarija, i ova šansa bila je iz kategorije stopostotnih.

Sve to bila je najava onoga što će se dogoditi u 44. minutu, posle centaršuta sa desne strane Endijae je glavom spustio loptu, a sa sedam metara snaćnim udarcem Spajić je zakucao u gol Partizana – 1:0.

Ipak, imali su crno-beli ekspresan odgovor, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena posle ubačene lopte sa desne strane Goha Glazer je lošije intervenisao, nije bolje bila postavljena ni odbrana Zvezde, lopta je došla do usamljenog Saldanje koji je sa deset metara lako ubacio u tada već praznu mrežu – 1:1.

Drugo poluvreme krenulo je šansom za Partizan, i to fantastičnom, posle odlične kontre Natho je ostao usamljen, šutirao je sa 15 metara, ali je u poslednji čas uklizao Spajić, koji je spasao svoj tim u tim trenucima. Usledila je još jedna sjajna kontra Partizana u 51. minutu, Kalulu je umakao Mijailoviću i poslao je loptu ispod ruke Glazera u mrežu Crvene zvezde – 1:2.

Logično, usledila je inicijativa Crvene zvezde, koja je mogla da izjednači samo tri minuta kasnije, Bukari je iz prve šutirao posle jednog odbitka, ali je gotovo na gol-liniji maestralno intervenisao Kovačević.

U 67. minutu ipak vrlo loša postavka odbrane Partizana, posle centaršuta Hvanga sa leve strane Endijae je ostao usamljen i sa pet metara je lako glavom savladao Jovanovića – 2:2.