Serija se preselila u Minesotu, a Jokić i njegov Denver nastavili su po starom, savladavši domaće Timbervulvse rezultatom 120:111.

Denver je nanizao i treću pobedu, rezultat je sada 3:0, i samo jedan trijumf deli ih od prolaska u narednu fazu, gde će ih sačekati bolji iz duela Finiks Sansa i LA Klipersa.

Dobro su Nagetsi otvorili utakmicu, Minesota je istom merom uzvratila, pa su gosti do pobede praktično došli tek u samoj završnici veoma uravnoteženog meča.

Tim Majkla Melouna uspeo je da dobije prvo poluvreme sa šest poena prednosti a potom i da uveća tu razliku iako su domaćini u nekoliko navrata pokušavali da se vrate u meč.

Nikola Jokić opet je briljirao, i sve je bliži neprikosnovenom društvu Bila Rasela, Larija Berda i Vilta Čemberlena. Ponovo je Nikola bio lider, ponovo je ostvario tripl-dabl. I to već pri kraju treće četvrtine.

Meč je završio sa 20 postignutih poena, 10 skokova i 12 asistencija, a u šuterskom učinku od njega je bio efikasniji samo Majkl Porter koji je ubacio 25 poena.

Na drugoj strani najubojitiji je bio Edvards koji je meč završio sa 36 poena, a odmah iza njega je i Tauns sa 27, dok je Rudi Gober ostvario dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova.

Sinoć su odigrana još dva meča. Seltiksi su se nakon ubedljivih 2:0 okliznuli u Džordžiji, a Niksi su vratili prednost nad Klivlendom u prepunom Medison Skver Gardenu.

Najubedljiviji u pobedi Atlante nad Bostonom rezultatom 130:122 bio je Trej Jang sa 32 poena, dok je naš Bogdanović zabeležio 15.

Niksima i Kavalirsima kao da nije bilo veče, pa se utakmica završila metiljavim rezultatom 99:79. Najefikasniji kod gostiju bio je Donovan Mičel sa 22 poena i 7 skokova, a u Njujorku je to bio Džejlen Branson sa samo poenom manje.