Košarkaški Dalas Maveriksa poraženi su od Boston Seltiksa rezultatom 116:106, uprkos još jednoj odličnoj večeri Luke Dončića.

Slovenački reprezentativac još jednom je pokazao da je u sjajnoj formi i da je jedan od najboljih igrača od početka nove NBA sezone.

On je u porazu svog tima ubacio 34 poena, uhvatio 6 skokova, podelio 9 asistencija i sve to uz procenat šuta iz igre veći od 50 odsto.

Međutim, protiv lidera Istoka, nije mogao sam, a njegovi saigrači nisu bili posebno inspirisani.

Na klupi je ostao i Boban Marjanović, koji se posle nekoliko odličnih epizodnih uloga, u dve vezane utakmice „ne skida“.

U iznenađujućoj pobedi Memfisa na San Antoniom, Marko Gudurić je nešto bolje prošao. Dobio je 12 minuta i za to vreme na parketu postigao pet poena iz tri upućena šuta i podelio 4 asistencije.

Gudurić je pre nekoliko dana upisao rekord karijere u NBA ligi, ubacivši 14 poena, ali je tada na parketu proveo 28 minuta.

Njegova minutaža u ruki sezoni variraće u zavisnosti od protivnika i trenerskih zamisli.