Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su od Toronto Reptorsa, aktuelnog šampiona NBA lige, rezultatom 124:120.

Tim iz Kanade je bio bolji u većem delu meča i nije ispuštao prednost stečenu na samom početku, iako je u poslednjih dva minuta bilo nekoliko prilika da Kingsi vrati neizvesnost.

„Srećan sam zbog smera u kojem se krećemo. Jedino što ne možete da dozvolite sebi jeste da primite 36 poena u prvoj četvrtini, na gostovanju šampionu, jer ćete onda čitavu noć provesti u jurenju rezultata“, rekao je Luk Volton, trener Sakramenta.

U tom jurenju rezultata, istakli su se Harison Barns koji je dao 26 poena, Badi Hild sa 21 poenom i Bogdan Bogdanović koji je ubacio 22. Srpski košarkaš je konačno ličio na onog igrača koji je na Mundobasketu zaslužio mesto u najboljoj petorci.

Popravio je procenat šuta iz igre u odnosu na prethodne mečeve i pogodio 6 trojki iz 11 pokušaja.

Ili, što bi rekli na društvenim mrežama: „Ćao Bogdane, dugo te nije bilo“.

Bogdanović je i pored slabijeg starta više puta isticao da će ostati posvećen i da je uveren da će bolje igre doći.

Možda je utakmica protiv Toronta nagoveštaj toga.

Jedan srpski igrač nije uopšte loše počeo sezonu i ovoga puta ne mislimo na Nemanju Bjelicu, koji je u porazu Kingsa zabeležio 5 poena i 2 skoka, ali je do sada igrao odlično.

Sezonu je solidno počeo i Marko Gudurić. Košarkaš Memfis Grizlisa u svojoj ruki sezoni dobija oko 15 minuta po meču i do sada je to najčešće dobro koristio.

Sinoć je u pobedi protiv Minesote, rezultatom 137:121, za 16 minuta na parketu postigao 7 poena (3 od 5 iz igre) i upisao po 4 skoka i asistencije.

S obzirom na ujednačenost lige, svaka pobeda bi mogla da bude od presudnog značaja. Memfis u sledećoj rundi gostuje Orlandu, a Sakramento Atlanti.