Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su na gostovanju Portalnd Trejlblejzersima rezultatom 127:116.

Kao i u većini drugih mečeva koje su Kingsi izgubili, bili su ravnopravan protivnik do sredine treće četvrtine a onda je protivnik počeo da pravi razliku i naplaćuje bolju igru.

I pored toga, na sedam minuta do kraja, Blejzersi su imali samo tri poena prednosti a Ariza je promašio trojku za izjednačenje. To je bio poslednji trzaj Sakramenta u duelu sa Portlandom.

Još jednu dobru partiju pružio je Nemanja Bjelica koji se ustalio u startnoj postavi i igra u kontinuitetu. Ubacio je 17 poena, uz 7 uhvaćenih skokova i 4 podeljene asistencije.

Dobru utakmicu odigrali su i Badi Hild i Rišaun Holms, ali su sa druge strane bili razgoropađeni Blejzersi predvođeni Si Džej Mekalumom.

On je ubacio 33 poena, 24 je postigao Lilard, 22 Vajtsajd, a 20 Karmelo Entoni.

Protiv takve napadačke produkcije ne bi mogle da se izbore ni bolje odbrane od odbrane Kingsa.

Bogdan Bogdanović prema izveštajima američkih medija ima probleme sa kolenom i sa zadnjom ložom i upitno je da li će igrati na naredna četiri meča.

Portland je smušeno počeo sezonu, ali je ovom pobedom preskočio Sakramento u direktnom duelu i trenutno sa devete pozicije diše za vratom Finiks Sansima.