Fudbaleri Austrije pobedili su ekipu Ukrajine rezultatom 1:0 u trećem i poslednjem meču trećeg kola Grupe C Evropskog prvenstva, u utakmici koji je odigrana u Bukureštu.

Jedini strelac na meču bio je Kristo Baumgartner u 21. minutu, nakon prekida Austrijanaca.

Izabranicima Andreja Ševčenka je za drugu poziciju igrao remi, naravno pobedom bi takođe bili drugi. Takođe, Austrija je trebalo da pobedi kako bi istisnula Ukrajince sa druge pozicije. Naposletku su uspeli u nameri.

Ipak, prvi su napali Ukrajinci. Pobegao je Andrej Jarmolenko direktnom čuvaru, Davidu Alabi, ubrzao po desnom boku, ali je centaršut spoljnim delom stopala poslao pravo u ruke golmana Austrije Danijela Bahmana.

Međutim, češće su izabranici Franka Fode bili na protivničkoj trećini. Marsel Zabicer je pokušao da zapreti iz šesnaesterca. Ubrzo još jednom, kada mu je Marko Arnautović glavom spustio loptu, a fudbaler Red Bul Lajpciga uhvatio volej iz prve. Na sreću Ukrajinaca, bio je izuzetno neprecizan.

Raspoloženi su bili igrači Austrije i to su naplatili golom u 21. minutu utakmice. Baumgartner je iskoristio odličan centaršut Alabe iz kornera.

Pred kraj prvog poluvremena strelac gola je morao da izađe iz igre jer se još nekoliko minuta ranije prilikom ničije lopte sudario sa štoperom Ukrajinaca Ilijom Zabarnijijem. Umesto Baumgartnera, na terenu je bio Alesandro Šopf.

Arnautović je propustio još dve dobre priliku za Austriju. Rezervista Šopf mu je najpre poslao idealnu loptu u sredinu, a ovaj se nije najbolje snašao u izglednoj šansi. Nedugo potom još jednom je isuviše mekano šutirao ka golu Georgija Buščana.

Ukrajinci su u nastavku donekle podigli nivo igre u odnosu na prvo poluvreme. Ševčenko je postao svestan da mu nije preostalo mnogo vremen, morao je da pojuri bod. Ipak, do kraja bez izglednih šansi. Čak su Austrijanci mogli i do drugog gola u poslednjim minutima meča…

U drugom meču grupe, Holandija se sastala sa reprezentacijom Severne Makedonije i pobedila rezultatom 3:0, u meču koji, ni za Makedonce, ni za Holandiju, nije imao takmičarskog značaja. Holandija je sa dve pobede u prva dva meča obezbedila nokaut fazu, dok je Severna Makedonija doživela dva poraza i bila jedina reprezentacija bez šansi za plasman među šesnaest najboljih nakon dva kola.

Ostaće zableženo da je posle 20 godina nošenja dresa sa državnim grbom, Goran Pandev odigrao poslednji meč za reprezentaciju Severne Makedonije. Ukupno 122 utakmica.