Nikola Jokić je na ovoj utakmici igrao „samo“ 39 minuta. To zaista deluje kao zagrevanje u odnosu na napore koje pretrpeo u prethodnoj utakmici (65 minuta na parketu).

Iako su postojali strahovi da će poraz posle četiri produžetka da ostavi trag na motivaciju igrača Denvera, Jokić i saigrači su uspeli da se revanširaju i naprave „brejk“ u gostima rezultatom 116:112.

Posle ove pobede i rezultata 2:2 u polufinalu Zapadne konferencije, stvari izgledaju mnogo svetlike za Nagetse nego što je to juče izgledalo, pošto sada ponovo imaju prednost domaćeg terena i psihološku prednost na svojoj strani.

I uprkos strahovima da Jokić neće moći da se oporavi kao neo ko se najviše istrošio na prethodnom meču, on je zabeležio novi tripl-dabl učinak od 21 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

Tanjiug/AP

A od posebnog značaja su četiri uzastopne asistencije u poslednjim minutima meča kada se lomio rezultat.

Jokić svakako nije bio omiljena figura u dvorani ispunjenoj navijačima Portlanda, koji su mu s vremena na vreme zviždali. Ne samo zbog toga što je najbolji igrač Denvera, već i zbog centra Blejzersa Enesa Kantera koji se na društvenim mrežama žalio na Jokićevu grubu igru.

Na početku utakmice bilo je primetno da su Jokiću pomalo teške noge od napora od pre nepuna dva dana. Već u prvoj četvrtini Jokić je imao tri izgubljene lopte, ali umor nije uticao značajnije na njegov učinak, pošto je prvu četvrtinu završio sa šest poena, a prvo poluvreme sa 13 poena i 7 skokova.

U prvom delu susreta igru Nagetsa su, pored Jokića, vodili i Džamal Marej sa 17 poena i iskusni Pol Milsap koji je zabeležio 10 poena.

Ni igrači Portlanda nisu bili u najboljem izdanju. Ovog puta, u drugoj četvrtini, posebno se istakao Set Kari, inače mlađi brat brat zvezde Golden Stejt Voriorsa Stefa Karija, koji je u u drugih 12 minuta postigao četiri trojke, od čega tri vezane. A postigao je i jednu trojku u poslednjoj sekundi tog dela igre koji je završen 63:57.

Denver se uspešnom serijom na početku treće četvrtine vratio u igru, pa je prvi deo treće deonice prošao u rezultatskom egalu, a potom se Denver još jednom serijom odlepio na 80:72, što je rezultat sa kojim se ušlu u poslednja dva minuta trećeg dela susreta.

U ovom delu igre 34-godišnji vetaran Pol Milsap se istakao pre svega svežinom u odnosu na „klince“ kojima je okružen. Treću četvrtinu je završio sa 19 poena.

Jokić je na kraju treće četvrtine imao 17 poena, 10 skokova i 6 asistencija, a u poslednji deo igre ušlo se rezultatom 84:77 za Denver.

Trener Denvera je na početku poslednje deonice odmarao Jokića i Mareja, pa su za četiri minuta Blejzersi prišli na dva poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini su glavnu reč vodili Džamal Marej i Nikola Jokić u Denveru i prva zvezda Portlanda Demijan Lilard, koji je do tada imao slabo šutersko veče, ali se pri kraju susreta probudio i držao Blejzerse u utakamici.

Na tri i po minuta do kraja sudije su svirale dva uzastopna faula Polu Milsapu na Demijanu Lilardu, posle čega su Blejzersi došli na poen zaostatka 99:98, ali je u sledećem napadu na dodavanje Jokića rezervista Vil Barton trojkom ponovo povećao prednost Denvera.

Lilard je odgovarao šutevima i održavao Portland u igri, ali je Jokić potom sa još tri asistencije doprineo da prednost Denvera skoči na šest poena. Posle sjajnog dodavanja Herisu, međutim, Jokić je morao da izađe iz igre. Delovao je da se radi o ozbiljnijoj povredi, ali brzo se vratio u igru.

Portland je u međuvremenu smanjio na tri poena razlike, a Vil Barton promašio put za tri poena, što je Blejzersima na 26 sekundi do kraja dalo šansu da izjednače.

Ušlo se u penal završnicu u kojoj je u tri navrata bio sigruan Džamal Marej i Denver je na kraju uspeo da izjednači rezultat u seriji na 2:2 u pobedama.

Na kraju je Džamal Marej bio najefikasniji u Denveru sa 34 poena, Pol Milsap je zabeležio 21 poen, a Gari Heris 14 poena. U Portlandu su najefikasniji bili Si-Džej Mekolum sa 29 i Lilard sa 28 poena.

Sledeći susret ove dve ekipe je u noći između utorka i srede po našem vremenu.