
Nekadašnji dekan FDU Miloš Pavlović rekao je za N1, na studentskom skupu u Kraljevu „Sve se vidi na Vidovdan“, kako nije očekivao da će zahtev studenata FDU-a, koji je trebalo da bude samo normalan sudski proces, biti uvod u političku i građansku borbu.
„Sada imamo jedan građanski protest, i dobro je da se to dešava u celoj Srbiji, dobro je što su studenti u svakom selu, jer na taj način oni pokazuju da imaju jasan cilj i jasnu organizaciju da ujedine sve građane ove zemlje koji isto misle – a misle da ovakva vlast ne vodi ovu zemlju ka dobrom rezultatu“, kazao je profesor Miloš Pavlović.
Nadao se, kaže, drugoj genezi, ali sudeći prema onome što gledamo u potezima vlasti i medijima njima naklonjenim „sve manje ima zdravog razuma u vođenju ove države i u obraćanju narodu“.
Borba će, prema njegovom mišljenju, trajati do pobede i dobro je što se ne odvija samo u Beogradu.
„Neko bi voleo da kaže da je Srbija podeljena. Srbija možda je podeljena kao: ‘ja volim Vučića, a ja ne volim Vučića’. Ja o tome ne razmišljam. Ja prema Vučiću nemam nikakav emotivan odnos. Imam samo odnos prema situaciji u kojoj se nalazi ova zemlja. Nalaze se u istoj i ovi ljudi koji su ovde, i oni ljudi koji su tamo bili. Tamo je samo napravljena jedna šarada koja treba da pokaže kao da se neki izlaz i boljitak vidi.
Ovde ljudi jasno pokazuju da se ne vidi. Ovde su ljudi došli svojom voljom, neorganizovano, bez ikakvih dnevnica. A tamo su ljudi došli iz ko zna koje muke. Neki stvarno, verovatno, možda i imaju emotivan odnos prema predsedniku. Ja sam smatrao i još uvek smatram da prema političkim vođama ne treba imati emotivan odnos, nego racionalan“, kazao je on.
Citirao je kineske mudrace koji smatraju da političke vođe treba da budu anonimne.
„Onaj ko vodi zemlju – najbolje bi bilo da je nevidljiv za narod. Posle njega je onaj koga narod voli, a onda na kraju onaj koga se narod boji. Tako da ja volim vođe koje su nevidljive, koje ne ostavljaju trag u našim srcima, već u prosperitetu naroda i našoj ekonomiji“, zaključio je on.



