Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Portugala rezultatom 4:2, na stadionu „Rajko Mitić“, u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godinu.

Portugalci su tri puta vodili sa dva gola razlike, Srbija se dva puta vraćala na gol zaostatka, ali trećeg povratka nije bilo.

Srbija posle četiri utakmice ima četiri boda i zauzima četvrto mesto u grupi. Portugal je drugoplasiran sa 5 bodova iz tri utakmice i „Orlovi“ su gotovo u bezizlaznoj situaciji kada je u pitanju plasman na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije.

Portugalci su mnogo bolje počeli meč, imali tri puta veći posed lopte, probijali po boku, a iz nekoliko stihijskih napada stvarali su opasne situacije pred golom Srbije.

U jednoj od takvih akcija Kristijano Ronaldo je promašio loptu u petercu.

Srbija je sa druge strane uspevala dođe do izglednih pozicija za centaršut, ali je nedostajao završni pas, koji bi povezao Mitrovića sa golom.

Na kraju su ti jalovi kontranapadi „Orlova“ kažnjeni kada su se posle centaršuta sudarili Milenković i Dmitrović. Vilijam Karvaljo je bio na pravom mestu i na poluvremenu su gosti imali gol prednosti.

Od početka drugog poluvremena Srbija nije imala priliku da ozbiljnije ugrozi protivnika, branili su se „Orlovi“, a inicijativa Portugala krunisana je u 57. minutu veoma lepim golom Gonzala Gedeša.

Kada su se na semaforu pojavila dva gola zaostatka, Srbija se malo oslobodila, krenula unapred i to joj se isplatilo. Nakon kornera sa leve strane, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Nikola Milenković i smanjio zaostatak „Orlova“.

Publika je u tim trenucima pružala podršku svojim ljubimcima, ali je pozitivna energija brzlo nestala.

Precizan pas Bernarda Silve iskoristio je Kristijano Ronaldo i dok su igrači u crvenim dresovima signalizirali da je u pitanju bio ofsajd, Portugalac je postigao pogodak. Da li je u pitanju ofsajd, teško je proceniti, ali je jedan od najboljih fudbalera sveta bio na ivici nedozvoljene pozicije.

Izgledalo je tada da su fudbaleri Srbije pali, publika je počela da napušta stadion, a onda je Mitrović posle dodavanja Tadića zakucao loptu u mrežu – 3:2.

I dok su se neki navijači nadali, a novinari menjali svoje tekstove, rezultat je ponovo promenje. Ovoga puta konačan rezultat svojim golom je postavio Bernardo Silva.

Ko je ostao na stadionu, bar je video golove.