(Beta) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Partizana sa 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19), i tako smanjili na 1:2 u finalu plej-ofa ABA lige.

Crveno-bele je do pobede vodio Nemanja Nedović sa 19 poena, dok su Luka Mitrović (sedam skokova) i Filip Petrušev (pet skokova) upisali po 16 poena.

Dante Eksum je bio najefikasniji u ekipi Partizana sa 16 poena, poen manje je postigao Jam Madar, a Kevin Panter je dodao 12 poena.

Utakmici u nekadašnjem Pioniru prethodile su tenzije pošto su crno-beli napustili zagrevanje jer su ih navijači domaćeg tima gađali raznim predmetima sa tribina. Vratili su se na teren i utakmica je počela, ali je prvo poluvreme proteklo u nervozi oba tima i ne baš kvalitetnoj košarci.

Zvezda je bolje počela meč, poenima Mitrovića i Nedovića povela je 9:3 posle tri minuta igre, ali su se košarkaši Partizana trgli i odgovorili serijom 8:0 i preokrenuli rezultat na 9:11. Do kraja prve četvrtine igralo se koš za koš, a poslednji je postigao Eksum za prednost crno-belih 21:19.

U drugoj deonici igralo se u serijama, Partizan je imao maksimalnih plus šest (26:19), Zvezda plus pet (33:28), da bi ekipe na veliki odmor otišle rezultatom 41:38 u korist Partizana posle trojke Džejmsa Nanelija.

Zvezda je početkom treće četvrtine preuzela vođstvo, da bi minut i po pre kraja tog dela igre stigla do sedam poena prednosti (60:53). Partizan je odgovorio preko Eksuma, pa je pred poslednjih deset minuta zaostajao tri poena – 62:59.

Zvezda je poslednju četvrtinu počela trojkom Luke Vildose (65:59), a potom je sa šest vezanih poena Nedovića stigla i do prve dvocifrene prednosti (75:65) na šest minuta pre kraja meča. Izabranici Duška Ivanovića su do kraja meča sačuvali vođstvo i tako produžili finalnu seriju ABA lige.

Četvrta utakmica na programu je u utorak od 19.00, a domaćin će ponovo biti Crvena zvezda.