Crveno-beli vode u finalnoj seriji protiv Partizana. Utakmica je trajala više od dva i po sata, a pratio ju je veliki broj prekida usled sudijskih pregledavanja snimaka.

Oba tima su igrala izuzetno čvrstu i agresivnu košarku, a neizvesna završnica prekrila je manjak kvalitetne košarke.

Partizan je bolje otvorio susret uprkos napetom otvaranju meča obe ekipe. Crno-beli su individualnim rešenjima uspevali da kontinuirano ostanu u prednosti. Tim Željka Obradovića vodio je tokom većeg dela u prvih 20 minuta, a Zvezda je tek na momente uspevala da izjednači ili dođe na koš prednosti.

Drugo poluvreme donelo je i drugačiju sliku. Zvezda je preuzela kontrolu meča i tokom većeg dela druge dve četvrtine bila u prednosti. Tada je Partizan na momente uspevao da dođe do poravnanja, a ovaj deo je protekao sa dosta padova u igri kod obe ekipe, pogotovo u trećem periodu.

U poslednji period se ušlo sa prednošću Zvezde 64:61. Narednih 10 minuta igrano je jako dugo, sa dosta prekida. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a meč je odlučilo poslednjih šest minuta u kojima je Partizan do poena stizao samo sa linije penala.

Za Zvezdu je najefikasniji bio Jago dos Santos sa 18 poena, po 14 su dali Luka Mitrović i Miloš Teodosić, a 12 Davidovac. Najefikasniji kod Partizana i na utakmici bio je Džejms Naneli sa 27 poena, Panter je dao 13, a Aleksa Avramović 10.

Utakmica je trajala dva ipo sata, a odigrana je pred 7.463 navijača Zvezde u dvorani „Aleksandar Nikolić“ i protekla je bez incidenata, prenosi RTS.