Košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su u niškom „Čairu“ u finalu bili bolji od Partizana 85:79.

Zvezda je treći put u nizu pokorila Niš.

Odlična sportska predstava odigrana je u „Čairu“, ovo je bio verovatno najbolji večiti derbi od početka sezone.

Obe ekipe igrale su dobru, takmičarsku košarku, a meč je protekao u vrhunskom fer pleju.

Utakmica je počela sporo, ekipe su nervozno ušle u susret. Posle uvodnih nekoliko minuta u kojima su se ekipe mučile u napadu, Partizan je preuzeo inicijativu i vodio tokom čitavog prvog poluvremena.

Ekipa Željka Obradovića vodila je sa 14:7 u prvoj četvrtini, ali je medijski tajm-aut prekinuo seriju njegovih igrača.

U drugoj deonici crno-beli su izašli i na plus 10, ali je Rokas Gedrajtis serijom svojih poena uspeo da smanji zaostatak, a potom i nakratko donese i vođstvo ekipi, prenosi RTS.