
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas da će lista aktuelne vlasti na parlamentarnim izborima imati „značajno veći broj glasova“ u svim mestima u kojima su u prethodnom periodu održani lokalni izbori.
Obilazeći Sremski okrug, Vučić je u obraćanju novinarima optužio „drugu stranu“ da „mora sebe da ubeđuje“ i da misli da ima „nekakvog propagandnog efekta kada govore o lažnim istraživanjima, ili kada čuju istraživanja koja im se ne dopadaju“.
„Niste imali istraživanje, imali ste lokalne izbore, koji nama prave problem, jer ljudi na lokalu su ljuti na naše ljude, ne na njihove. Samo da to imate u vidu. I svuda u tim mestima dobićemo značajno veći broj glasova na republičkoj listi u odnosu na lokalne. I sa svim tim problemima, sa svim tim teretom, pobedili smo ih sa 19 odsto razlike u teškim opštinama za nas“, kazao je on.
„Izbori su na dohvat ruke“
Na kritike političkih protivnika da „ne sme da raspiše izbore“, Vučić je rekao – „Ne smem“.
„Šta ste očekivali od mene? Da počnem da psujem ili govorim – evo sutra ću? Znate, država nije igračka. Raspisujete izbore kada je to dobro za državu. A izbori su na dohvat ruke. Da li će biti za dva meseca, ili za pet meseci, na kraju krajeva – potpuno je svejedno. Izbori su tu, narod će se izjasniti i verujem da će biti prava odluka, pošto ljudi uvek donesu dobru odluku“, kazao je Vučić.
O transperentima širom zemlje
Govoreći o transparentima „Srbija pobeđuje“ i „Studenti pobeđuju“ koji se kače širom zemlje, on je kazao da za neke pobeđuju studenti, za aktuelnu vlast svi građani i Srbija, navodeći da je to „početak izborne kampanje, kao i u svim normalnim demokratskim zemljama“.
„Za mene je važno da postoji poštovanje, jedni u nekom trenutku, drugi u nekom drugom. Da svako izađe sa nekim svojim idejama. Još ne čuh njihove, osim da ne bude moje glave, ali to je okej. Dobro je da te ideje suprotstave idejama napretka, idejama izgradnje škola, puteva, bolnica i svega durgog. Tako da verujem i čini mi se da ćemo programom, planovima i idejama uspeti da pobedimo, a ne sloganima i parolama“, rekao je Vučić.
„Pokušali da skinu transparent Srbija pobeđuje, pa molili da ne završe u Dunavu“
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su dve osobe u petak sa Žeželjevog mosta u Novom Sadu pokušale da skinu transparent „Srbija pobeđuje“, koji kače pristalice Srpske napredne stranke (SNS), kao i da su nakon toga „molili da ih ne bace u Dunav“.
„Došla dvojica juče, pa su molila da ih ne bace u Dunav. Hteli da skinu zastavu „Srbija pobeđuje“ na Žeželjevom mostu u Novom Sadu. Bukvalno – ‘Samo da ne završimo u Dunavu’. Srećom nisu“, rekao je Vučić novinarima prilikom obilaska Sremskog okruga.
Prema njegovim rečima, politički protivnici uglavnom više ne napadaju aktiviste SNS, već „uglavnom beže kao đavo od krsta“.
„Napadnu (naše aktiviste) jednom u deset dana. Ne čuva nas policija i ne služimo se mi policijom. Uglavnom je policija tu da njih čuva, i hvala Bogu da je tu. Promenilo se sve, oni koji su nekada jurili i lovili ljude, sad uglavnom gledaju da ne budu lovina, a ja želim da niko ne bude lovina i da svi ljudi iznose svoje programe i planove, i pozivam sve na mir, staloženost i dijalog. Ali na ulici se sve promenilo, sve je drugačije“, kazao je Vučić.
Ocenio je da druga strana ne želi dijalog sa njim, ali dodao da je dijalog njegova obaveza i da od toga neće odustati.
O susretima predstavnika studenata i univerziteta sa evropskim zvaničnicima
Govoreći o predstavnicima studenata i univerziteta koji odlaze na razgovore sa evropskim zvaničnicima, kazao je da nema nikakav problem sa tim i da smatra „da je fer da odu tamo i da imaju političku agendu, kao i da su političari“.
„Ali onda nemoj da se predstavljaš kao rektor, nemoj da se predstavljaš kao neko ko ne krši zakon, a kršiš ga svakodnevno. Nemamo nikakav problem, svako ima pravo. Neki idu pa se predstavljaju u Moskvi, neki u Briselu, neki u Vašingtonu… Kada vodite državu, morate sa svima da razgovarate, to je normalno“, naveo je Vučić.
„Ne razgovaram sa onima koji Srbiji misle zlo“
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da mu je važno da je Srbija na evropskom putu, ali je dodao da se strancima koji joj ne žele dobro ne javlja na telefon.
„Raznim strancima za koje znam da žele zlo Srbiji, ni na telefon se ne javljam“, rekao je Vučić novinarima, obilazeći Sremski okrug.
On je dodao da je prestao da priča o evropskoj komesarki za proširenje Marti Kos, dodajući da „nema šta da priča sa onima koji svaki dan lažu o Srbiji“.
Marta Kos je početkom meseca izjavila da Srbija nazaduje u mnogim oblastima zbog čega su joj stopirane isplate iz Plana rasta.





