Košarkaši Atlante Hoksa pobedili su ekipu Majami Hita rezultatom 94:80, u meču u kom je prve minute posle teške povrede upisao srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Hoksi su srušili vicešampiona NBA lige, a Bogdanović je posle 25 utakmica odsustva upisao pet poena, četiri asistencije i „ukrao“ dve lopte za 16 minuta, koliko je proveo na parketu. Njegova dva precizna šuta imala su veliku ulogu u trijumfu. Sa šutevima iz ugla odbio je nalet domaćina i aktivno doprineo pobedi svog tima.

Srpski bek je u rekordnom roku uspeo da prebrodi jednu od najtežih sportskih povreda – avulzioni prelom u kolenu – i nema sumnje da će ubrzo namestiti ruku i dalje doprineti napretku svog tima.

Lider ekipe, Trej Jang, upisao je 18 poena, od čega 13 u poslednjoj četvrtini, kada je bilo najpotrebnije. Hoksi su tako prekinuli niz od šest pobeda ekipe Erika Spolestre, nakon što su zbog serije loših rezultata otpustili trenera Lojda Pirsa. Učinak od 14 pobeda i 20 poraza naterao je upravu da reaguje, a na njegovo mesto je privremeno postavljen Nejt Mekmilan, koji je od novembra prošle godine bio deo Pirsovog stručnog štaba.

„Morali smo da reagujemo nakon odlaska Pirsa. To je bio izazov za tim…“, rekao je Mekmilan nakon utakmice.

Poeni u timu Atlante su bili ravnomerno raspoređeni, pa je Džon Kolins ubacio 17, Kevin Hanter 16, dok je Klint Kapela imao dabl-dabl učinak od 10 poena i 17 skokova.

U ekipi Majamija, koja je nastupila bez Džimija Batlera, po 14 poena ubacili su Dankan Robinson i Goran Dragić, dok je do 11 brojao Bem Adebajo.