Fudbaleri Partizana i Crvene Zvezde remizirali su u 163. večitom derbiju rezultatom 1:1 u okviru 11. kola Superlige.

Strelac za crno-bele bio je mladi Filip Stevanović u petom minutu, dok je Zvezda izjednačila sa penala u 75. minutu utakmice, a gol je postigao Aleksandar Katai.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da nije zadovoljan rezultatom.

„Teško je kad vodite veći deo utakmice i kad ne pobedite, sigurno da nismo zadovoljni. Momci su bili, pored svih problema koje smo imali, izuzetno opasni danas. Nismo kontrolisali igru, Zvezda je više kontrolisala, ali je nije bila opasna, osim iz prekida. Nisam zadovoljan rezulatom“, rekao je Stanojević na konferenciji za novinare posle utakmice.

Ni trener Zvezde Dejan Stanković nije bio zadovoljan ishodom utakmice.

„Nisam zadovoljan osvajanjem boda jer mislim da kako je utakmica tekla, da smo mogli više, dosta je pasova bilo unazad, dosta je bilo nepotrebno nesigurnosti. Bilo je dobrih prvih 25, posle u drugom nekih 20-25 minuta, a posle toga je derbi sam svoj, žustar jak, neivestan, ali to je to što nosi derbi“, rekao je Stanković na konferenciji za novinare posle utakmice.

Filip Stevanović, strelac gola za Partizan, rekao je da Crvena zvezda nije zaslužila da osvoji bod u Humskoj i ocenio da je njegova ekipa igrom u večerašnjoj utakmici pokazala da je bolja od „večitog“ rivala.

U uslovima pandemije i bez prisustva navijača, mada je bilo navijanja i sočnih prozivki iz loža gde su bili smešteni rukovodioci oba kluba, novina je da nije bilo prekida zbog ubačenih baklji, topovskih udara smanjene vidljivosti i drugih ometanja, karakterističnih za duele večitih rivala.

Sve do penala za crveno-bele, nije bilo povećanih tenzija, a onda je narednih deset minuta klupa Partizana protestovala zbog dosuđenog jedanaesterca, kao i kornera koji mu je prethodio.

Oba tima krenula su raspoloženo u meč, ali su igrači Zvezde napravili prvu grešku. Zapravo, najmlađi igrač i najveće iznenađenje trenera Crvene Zvezde, Strahinja Eraković, načinio je ruki kiks u derbijima i poslao loptu pravo do Stevanovića koji je iskoristio priliku i pogodio na isteku petog minuta meča.

Sejduba Suma, koji je dobro ušao u meč, ubrzo je zadobio povredu oka i nije mogao da nastavi meč. Umesto njega, u 16. minutu, na terenu se našao Lazar Marković. Suma je odmah prebačen na Vojno-medicinsku akademiju na preglede, jer je slabije video nakon udarca koji je zadobio.

Stanojević je rekao da ne zna nove informacije vezane za tu povredu, ali je istakao da je Suma želeo da nastavi meč.

„On je hteo da nastavi, doktor mu nije dao. Ponovo je insistirao da nastavi, ali doktor nije dozvolio“, rekao je Stanojević.

Trener Partizana je naveo i da je ta promena poremetila planove.

„Naravno da nas je poremetilo, vežba se nešto, radi se… Drugo, on je njih i ozbiljno ugrožavao, pravio im probleme“, rekao je Stanojević.

Do kraja poluvremena gledali smo mirniju igru koja se uglavnom odvijala na sredini terena. Nekoliko kratkih prekršaja obe ekipe, a onda, pred kraj prvog dela, u 42. minutu, Marković izlazi jedan na jedan sa Borjanom i maši ceo fudbal. Najizglednija šansa za Partizan, pored postignutog gola.

U prvih 45 minuta Partizan je bio dosta konkretniji i imao je nekoliko prilika. Crveno-beli su upisali jedan šut ka golu, a najbolju priliku imali su u nadoknadi vremena nakon slobodnog udarca koji je izveo Aleksandar Katai, a Falćineli bio neprecizan.

Mladi Spiridonović je na startu drugog poluvremena zamenio neubedljivog Gavrića, a Zvezda je opasnije krenula ka golu Partizana i Vladimira Stojkovića.

Od početka drugog poluvremena praktično su svi igrači sem Borjana konstantno bili na polovini Partizana, koji se, svesno ili ne, povukao i čekao svoju šansu iz kontranapada.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević iskoristio je dvostruku izmenu na isteku 62. minuta igre. Želja je bila da se dodatno ojača odbrana, a umesto strelca Stevanovića i Natha, ušli su Lutovac i veteran Smiljanić.

Imali su gosti priliku preko Gobeljića, ali je on iz blizine pogodio stativu.

Nekoliko minuta kasnije, i Stanković je zamenio dva igrača svog tima. Pavkov je ušao umesto Bena, a Gajić umesto Gobeljića.

Sporna situacija dogodila se u 74. minutu meča. Zvezda je zaradila korner, povratnik Jojić je čuvao Sanoga, vukao ga za dres, a glavni sudija Simović odmah pokazao na belu tačku.

Protestovala je klupa Partizna, na čelu sa Stanojevićem. Možda više zbog kornera koji je prethodio situaciji u kojoj je dosuđen penal, nego zbog samog jedanaesterca.

Dosta nervoze sa obe strane videli smo u poslednjih 15 minuta meča, pa je sudija Novak Simović od tada pokazao pet žutih kartona – jedan domaćima i četiri gostima. Sanogo je u u trećem minutu nadoknade vremena dobio drugi žuti karton.

U samo finišu, dobru priliku je imao i Asano, ali je bio neprecizan, a pitanje je da li je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda je prekinula niz od 10 pobeda u prvenstvu i posle prvog remija nalazi se na prvom mestu na tabeli, sa osam bodova više od drugoplasiranog Partizana.

Sastavi:

Partizan

Startnih 11: Vladimir Stojković, Maki Banjak, Svetozar Marković. Bibras Natho, Takuma Asano, Saša Zdjelar, Sejduba Suma, Aleksandar Miljković, Miloš Jojić, Slobodan Urošević, Filip Stevanović.

Klupa: Nemanja Stevanović, Igor Vujačić, Denis Stojković, Lazar Pavlović, Uroš Vitas, Nikola Štulić, Ivan Obradović, Lazar Marković, Aleksandar Lutovac, Milan Smiljanić.

Crvena Zvezda

Startnih 11: Milan Borjan, Miloš Degenek, Aleksandar Katai, Dijego Falćineli, Veljko Nikolić, Nilan Rodić, Željko Gavrić, Strahinja Eraković, El Fardu Ben, Seku Sanogo, Marko Gobeljić.

Klupa: Zoran Popović, Milan Gajić, Radovan Pankov, Milan Pavkov, Nemanja Milunović, Njegoš Petrović, Veljko Simić, Stefan Hajdin, Srđan Spiridonović, Aleksa Vukanović, Nilola Krstović.

Sudija 163. večitog derbija je bio Novak Simović. Pomoćnici su Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Četvrti sudija je Miloš Milanović.