Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su ekipu Portland Trejlblejzersa posle dva produžetka rezultatom 147:140, u još jednom meču u kom je sve u timu iz Kolorada zavisilo od lidera ekipe Nikole Jokića.

Srpski centar prevodio je Nagetse do vođstva u seriji 3-2 u neizvesnoj završnici. Naposletku je „Džoker“ povezao 38 poena, 11 skokova i 9 asistencija za 46 minuta na parketu. Uz to, zabeležio je čak četiri blokade i imao jednu ukradenu loptu. Monte Moris, umalo tragičar, dao je 28 poena, Majkl Porter Džunior 26, Ostin Rivers 18, a Aron Gordon 14…

„Ostali smo fokusirani. Imali smo prednost i na kraju poslednje deonice i u prvom produžetku. Nismo uspeli da je sačuvamo. Bila je treća sreća. Veoma teška utakmica“, rekao je Jokić posle utakmice.

Tim Majkl Melouna bio je ubedljivo bolji u prvoj deonici, Portland je u istoj meri vratio u drugoj četvrtini. Ostatak utakmice je nagovestio da je na redu spektakl.

Kako je u Nagetsima sve zavisilo od Jokića, tako je u Portlandu glavnu reč, kao i obično, vodio Demijan Lilard. Njegove trojke, često i sa pola terena držale su tim Terija Stotsa u igri. Najpre je trojkom u poslednjem napadu reguralnog dela obezbedio produžtke. Pri rezultatu 121:118 Lilard, najbolji skorer na utakmici, preuzeo je odgovornost i oprobao šut za tri, a pokušaj je diskutabilnim faulom sprečio Rivers. Međutim, najbolji igrač Portlanda iz drugog pokušaja pogađa.

Dodatnih pet minuta Moris je otvorio sa dve trojke te su upravo po njegovim taktovima košarkaši Denvera stigli do plus devet sredinom produžetka, ipak as Nagetsa prethodno ostvareno je bacio u senku sa dva promašaja koja su gosti iskoristili da se drugi put vrate u život i još jednom, trojkom Lilarda izbore nastavak.

Moris je pogodio dve trojke. Taman kada se činilo da su se Nagetsi odlepili u prvom produžetku, „Dejm tajm“ je ispalio nekoliko brzih pogodaka, Moris je promašio dva napda, a Lilard novom trojkom odveo saigrače u novih pet minuta borbe.

U drugom produžetku je Jokić stao na crtu raspoloženom plejmejkeru Trejlblejzersa. Kako to obično biva, sjajnom igrom u prelomnim momentima srpski centar je ponovo obezbedio prednost Nagetsima, koju treći put nisu „uspeli“ da ispuste.

MPJ trojkom na minut i po do kraja potvrđuje pobedu.

Naposletku, Lilard je meč je završio sa 55 poena i 12 trojki iz 17 pokušaja. Rekord karijere u plej-ofu. Postigao je 17 od 19 poena svog tima u dodatnih deset minuta igre. I podelio 10 lopti. Robert Kovington je dodao 19 poena, a Si Džej Mekalum 18. Nedovoljno za pobedu protiv Jokića.

Denver je na pobedu od plasmana u polufinale Zapadne konferencije. Prva šansa da eliminiše Portland je u četvrtak od 22 časa na gostujećem terenu.