Košarkaši Denver Nagetsa, bez Nikole Jokića u igri, nastavili su negativnu seriju i poraženi su od gostujućeg Milvokija rezultatom 120:109.

Na gostovanju je ubedljivo trijumfovala i Atlanta protiv Memfisa rezultatom 132:100, a svoj doprinos je sa osam postignutih koševa dao i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, dok je Oklahoma poražena od Vašingtona rezultatom 101:99 na svom terenu, a Aleksej Pokuševski je postigao sedam poena.

Koliko Jokić znači timu iz Kolorada ukazuje činjenica da je Denver nanizao već četvrti uzastopni poraz otkako je srpski centar van terena zbog povrede, šesti ukupno. Već od samog starta gostujući Milvoki je preuzeo inicijativu i potom vodio meč ka sigurnoj pobedi. Domaćini su smo u trećoj četvrtini uspeli da pruže ravnopravan otpor ali je to bilo sve.

Najefikasniji igrač meča bio je Milvokijev Janis Adetokunbo, koji je bio nadomak tribl-dabla ubacivši 24 poena, uz 13 skokova i 7 asistencija, a odlično ga je pratio i Pet Konoton sa 20 postignutih poena.

U timu Denvera Aron Gordon je ubacio 18, a Vil Barton 17 poena.

Trener Nagetsa Majkl Meloun ima velike probleme sa sastavom tima zbog brojnih povreda igrača.

Uz vođu tima Nikolu Jokića, van terena su i Džamal Marej, Majkl Porter Džunior i Pi Džej Dozier. Meloun se nada da će se srpski centar vratiti u igru u meču protiv Majamija.

Na gostujućem terenu slavila je i Bogdanovićeva Atlanta, nad Memfisom, a srpski bek je na terenu proveo 26 minuta u igri, i za to vreme ubacio osam poena i zabeležio sedam skokova i četiri asistencije.

Izabranike Nejta Mekmilana predvodio Tre Jang koji je sa 31 poenom, uz 10 asistencija ostvario dabl-dabl, kao i Klint Kapela koji je postigao 23 poena i sakupio čak 17 skokova, a malo je nedostajalo da im se pridruži i Džon Kolins, koji je ubacio 21 poen, uz 8 skokova.

U timi poraženog Memfisa najefikasniji je bio Džon Končar sa 17 poena.

Oklahoma je pretrpela peti uzastopni poraz u duelu sa Vašingtonam, a Aleksej Pokuševski je na parketu proveo nešto više od 17 minuta i ubacio sedam poena, uz šest skokova i dve asistencije.

Najzaslužniji u redovima Vizardsa bili su Bredli Bil i Kaldvel Poup, koji su ubacili po 20 poena. Sa druge strane Lugenc Dort je postigao 21 poen.