Košarkaši Denver Nagetsa došli su do 11. pobede od početka sezone, savladavši tim Boston Seltiksa, rezultatom 96:92. Ispostaviće se da je čitav tok meča bio potpuno drugačiji od tesnog rezultata kojim je meč završen.

Nagetsi su furiozno počeli utakmicu i dobrom odbranom dozvolili Seltiksima 34 poena u prve dve četvrtine.

Ubedljiva prednost Denvera polako je počela da se topi u poslednjih 9 minuta meča, ali ne možemo reći da su bili blizu da od gotovog naprave veresiju jer nijednog trenutka Boston nije preuzeo vođstvo.

„Ružna pobeda u ružnoj utakmici. Odbrana je bila odlična, broj grešaka potpuno van kontrole“, rekao je trener Denvera Majk Meloun nakon meča za Denver Post.

Lep izuzetak u „ružnoj pobedi“ bila je igra Nikole Jokića.

Ne činjenica da je ostvario tripl-dabl, već način na koji je igrao čitav meč.

Ubacio je 18 poena bez i jedne pogođene trojke, potpuno je kontrolisa skok i na kraju upisao 16 uhvaćenih lopti i vrlo kreativno razigravao ekipu pa je na kraju skupio 10 asistencija.

U odbrani je bio sjajan, a to pokazuje čak i statistika koja beleži da je srpski reprezentativac imao 3 ukradene lopte i jednu blokadu.

Jokića je dobrom igrom pratio najiskuniji u ekipi, Pol Milsap, koji je zabeležio 14 poena i 10 skokova.

U ekipi Seltiksa najbolji je bio Džejlen Braun koji je ubacio 22 poena, a pratili su ga Tejtum sa 16 i Smart sa 15.