Košarkaši Denver Nagetsa došli su do nove pobede, ovoga puta protiv Memfisa, rezultatom 119:110, a novu sjajnu partiju pružio je centar reprezentacije Srbije Nikola Jokić.

Za 33 minuta na parketu zabeležio je tripl-dabl sa rekordom sezone – 31 poena (12/19 iz igre), uz po 10 skokova i asistencija.

„Počeli smo dobro utakmicu, oni su postigli samo 11 poena u prvoj četvrtini i to nam je dalo momentum. Nismo dobro završili poluvreme, ali jesmo utakmicu što je najvažnije. Dobra pobeda za nas zbog teškog poraza u prošlom meču“, rekao je Jokić posle utakmice.

On je ostvario sedmi tripl-dabl u sezoni, a 35. u NBA karijeri.

„Mislim da sam postigao dosta koševa u prvoj četvrtini. Služio me šut pa sam šutirao malo češće. Saigrači su me pronalazili, a trener crtao prave akcije. Dobro veče za mene, ali i za Nagetse“.

Ovo je Nagetsima četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva. Put ka trijumfu trasirali su u prvoj četvrtini, u kojoj su odigrali vrhunsku odbranu primivši samo 11 poena, a taj period su dobili rezultatom 26:11.

Sredinom druge četvrtine imao je domaćin +23, ali su Grizliji uspeli da smanje na -11 do poluvremena. Držali su se gosti koliko su mogli, nisu dopuštali Jokiću i društvu da odu na 20 razlike, ali nisu ni uspevali da smanje na manje od 10. Sve do poslednje četvrtine kada je došlo do opuštanja kod izabranika Majka Melouna, posebno u odbrani. Primili su 42 poena i na kraju je razlika bila podnošljivih devet poena.

Na drugoj strani, u timu Memfisa, najefikasniji je bio Džeren Džekson sa 20 poena, dok je Jonas Valančijunas imao dabl dabl od 14 poena i 10 skokova. Marko Gudurić nije ulazio u igru.